Uçak İçi Hizmetler

Üst Düzey Hizmet ve Birbirinden Özel Ayrıcalıklar Atlasglobal Business Class’ta

Atlasglobal, hem uçuş öncesi süreçte hem de uçuş boyunca mümkün olan en iyi hizmeti alabilmeniz için sizlere destek olur. Business Class yolcularının ücretsiz olarak yararlanabileceği lounge hizmeti, uçuşunuzu beklerken keyifli vakit geçirebilmenizi ve zamanı daha işlevsel bir şekilde değerlendirebilmenizi sağlar.

Geniş ve ferah tasarıma sahip 350 metrekarelik Sky Team Lounge içinde çeşitli dinlenme alanları yer alır. Oturma alanlarının ve masaların çevresinde 70’den fazla priz bulunmaktadır. Kablosuz İnternet ve elektrik çıkış noktalarına kolay erişim sayesinde işinizi uzaktan takip edebilmek ve ofis konforunda çalışabilmek de mümkün olur.

Konforlu ve Rahat Seyahatin Keyfi Business Class ile Çıkar

Uyku pozisyonu için kolaylıkla ayarlanabilen ve 100 cm diz mesafesi sunan geniş deri koltuklar, uçuş keyfini en üst seviyeye taşır. Atatürk Havalimanı’nda Business Class yolcuları için hızlı geçiş olanağı sağlayan E1 kapısı da ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Sky Team Lounge, minimum 30 kg bagaj hakkı, öncelikli checkin işlemi, ücretsiz yemek ve içecek servisi gibi hizmetler de Business Class yolcuları için sağlanan başlıca ayrıcalıklar arasında öne çıkmaktadır.

Business class yolcuları, minimum 30 kg'lık bagaj hakkı sayesinde valizlerini diledikleri gibi düzenleyebilir. El bagajı için tanınan 2x8 kg yükleme kapasitesi de sırt çantası, el çantası, laptop ve evrak çantası gibi eşyalarınız için ihtiyaç duyduğunuz taşıma alanını sizlere sunar. Atatürk Havalimanı'ndan gerçekleştirilen seferler için özel bir araçla terminalden uçağa aktarılan yolcular, hızlı ve pratik bir şekilde kalkış alanına erişebilir.  

Business Class Ayrıcalıkları

  • Bagaj hakkı: 30 kg
  • Rezervasyon değişikliği
  • Geri ödeme
  • Öncelikli check-in
  • Last minute upgrade
  • Mile upgrade
  • Seat selection
  • Ücretsiz yiyecek ve içecek
  • Uçan şef
  • Business lounge


Business Class Lounge

Atlasglobal'i tercih eden business class yolcuları, uçuşlarını beklerken Business Class Lounge salonunda hoş vakit geçirebilir. Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali gidiş katında bulunan İstanbul Sky Team Lounge, uçuş saatinden önce vaktinizi verimli bir şekilde değerlendirebilmenize olanak tanır. Geniş koltuk ve rahat oturma alanlarında uzun süre dinlenebilir, ücretsiz ve kablosuz İnternet olanaklarından yararlanabilir, oturma bölümlerinin çevresine konumlandırılan prizlere elektronik cihazlarınızı bağlayarak işinizi rahatlıkla takip edebilirsiniz.

Atlasglobal, Business Class Misafirlerini Sky Team Lounge Konforunda Ağırlar

Business class yolcular, konforlu ve ferah bir ortamın yanı sıra açık büfe hizmetlerinden de ücretsiz olarak yararlanabilir. Kahvaltı, öğle yemeği ve akşam yemeği için özel olarak hazırlanan birbirinden leziz yiyecek ve içecekler özel sunum ile servis edilir. Konforlu ve rahat bir seyahatin keyfini çıkaran yolcular; WC, duş, okuma odası ve TV odası gibi hizmetlerden de faydalanabilir.

Uçan Şef

3 Saat ve üzeri tüm uçuşlarda geçerli olan uçan şef hizmeti, business class yolcuların seyahatları boyunca hoş vakit geçirebilmelerine katkıda bulunur. Uçan şefler tarafından hazırlanan Türk ve Dünya mutfağının seçkin yemekleri, farklı içecek alternatifleri ile servis edilir. Ayrıca uçan şefler, yemeklerin hazırlanışından sıcaklığına kadar her detay ile yakından ilgilenir.

Uçan şef hizmeti sayesinde gurme yemeklerden oluşan menü içinden özgürce seçim yapabilir, hoş zaman geçirebilmenizi sağlayacak üstün bir yemek deneyiminin tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Öncelikli Check-in

Ayrıcalıklı hizmet olanaklarına sahip olan Business class yolcular, hayatı kolaylaştıran uçuş hizmetlerinden de yararlanabilir. Size ekstra zaman kazandıracak “Öncelikli Checkin”, bu özel hizmetler arasında yer almaktadır. Business class yolcuları uçuş öncesi check-in işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilir. Check-in işlemlerinizi sorunsuzca tamamlayabilmeniz için uçağınızın kalkış saatinden en az 60 dakika önce business kontuarlarında bulunmanız yeterli olmaktadır.