En Uygun Yurt İçi ve Yurt Dışı Uçak Biletleri | Atlasglobal Havayolları
Giriş Yap
TR

Sıkça Sorulan Sorular

Bilet Kuralları ve Ödeme

Genel Kurallar

ÖNEMLİ DEĞİŞİKLİK: İSTANBUL HAVALİMANI’NDA İÇ HAT UÇUŞLARDA CHECK IN İŞLEMLERİ TARİFELİ KALKIŞ SAATİNDEN 45 DAKİKA ÖNCE, DIŞ HAT UÇUŞLARDA 60 DAKİKA ÖNCE KAPANACAKTIR, BOARDING TARİFELİ KALKIŞ SAATİNDEN İÇ HAT/ DIŞ HAT UÇUŞLARDA 20 DK ÖNCESİDEN KAPANACAKTIR. 

İÇ HAT UÇUŞLARDA; UÇAK TARİFELİ KALKIŞ SAATİNDEN EN GEÇ 2 SAAT ÖNCE HAVALiMANINDA OLUNMASI GEREKMEKTEDİR VE TARİFELİ KALKIŞ SAATİNDEN 30 DK ÖNCESİNE KADAR BAGAJ VE CHECK IN İŞLEMLERİNİ TAMAMLAMAMIŞ OLAN YOLCULAR O UÇUŞ İLE İLGİLİ TÜM HAKLARINI KAYBEDERLER.  

DIŞ HAT UÇUŞLARDA; UÇAK TARİFELİ KALKIŞ SAATİNDEN EN GEÇ 3 SAAT ÖNCE HAVALiMANINDA OLUNMASI GEREKMEKTEDİR VE TARİFELİ KALKIŞ SAATİNDEN 60 DK ÖNCESİNE KADAR BAGAJ VE CHECK IN İŞLEMLERİNİ TAMAMLAMAMIŞ OLAN YOLCULAR O UÇUŞ İLE İLGİLİ TÜM HAKLARINI KAYBEDERLER.  

ÖNEMLİ BİLGİLENDİRME: İSTANBUL KALKIŞLI VE VARIŞLI TÜM UÇUŞLARIMIZ İSTANBUL HAVALİMANI'NDAN UYGULANMAKTADIR.

Genel Kurallar

 1. Yapılan bir rezervasyon bir başkasına devredilemez, isim değişikliği yapılamaz.
 2. Atlasglobal’in tarifelerine, kurallarına, yönetmeliklerine ve ilgili kanunlara göre; nakit ödemelerin iadesi yalnız yolcuya yapılır ve biletin iadesi alındığı yerden yapılır. Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iadesi, ödeme yapılan kredi kartına ödeme şekline göre yapılır.
 3. Yolcu uçuşunu biletin düzenlenme tarihinden itibaren 1 (bir) yıl içerisinde gerçekleştirmediği takdirde 1 (bir) yılın sonunda bilet ve uçuş ile ilgili tüm haklarını kaybeder. Bilet bu tarihten itibaren kendiliğinden geçersiz olmaktadır.
 4. İhtilaf vukuunda Atlasglobal elektronik kayıtları geçerlidir.
 5. Uçuş için gerekli seyahat dökümanlarını yanında bulundurmak yolcunun sorumluluğundadır.
 6. Sefer iptali ve gecikme halinde ayrı düzenlenen bilette devam uçuşu olan yolcuların sorumluluğu Atlasglobal Havayolları’na ait değildir. Yolcular kullanamadıkları uçuşları için yeni bilet talebinde bulunamazlar. 

UYARI: İş bu Taşıma, Türk Sivil Havacılık Kanununda gösterilen sorumluluğun sınırlandırılmasına ilişkin hükümlere bağlı olup, Tasıyıcı Atlasglobal’in sorumluluğunu sınırlandıran veya kaldıran tüm hükümler Atlasglobal’in acenteleri, personeli ve temsilcileri lehine de uygulanır. Bilet ve Taşıma Atlasglobal tarife ve kuralları ile ilgili kanun ve yönetmeliklere tabidir.

Bagaj Kuralları

Serbest bagaj hakkı bilet üzerinde belirtilmekte olup, bu miktarı aşan her kilo başına ücret tahsil edilir. Hiçbir şart altında bir parça 32 kg’ı aşamaz. Canlı hayvan taşıma, tekerlekli sandalye(doktor raporu ibraz edemeyen yolcular için), özel bagajlar (bisiklet, dalış takımı, paraşüt, golf takımı, kayak takımı, vb.) ücrete tabidir. Birden fazla golf takımı ve kayak takımlarının ilki ücretsizdir.  Ayrıntılı bilgi için lütfen acentenize başvurunuz ya da web sitemizde (www.atlasglb.com) Sıkça Sorulan Sorular sayfasını ziyaret ediniz.

Bilet İptal, Değişiklik, İade Kuralları

Tarih değişiklikleri işlemin yapılacağı tarihte esas olan uçuş günü/sınıf tarifesi üzerinden ücretlendirme yapılacaktır. Buna göre ilk ödenen ücret ile uçuşun gerçekleşeceği güne ait ücret arasında fark bulunuyorsa, bu fark yolcudan tahsil edilir. Bütün sınıflar için iptal durumunda hizmet bedeli (SF) iade edilmez. Daha düşük ücretli bir sınıfa değişiklik yapılması halinde ücret iadesi yapılmamaktadır.

Biletinize ait sınıf kurallarınızı www.atlasglb.com sitemizden kontrol edebilirsiniz. https://atlasglbs.com/sikca-sorulan-sorular/bilet-kurallari-ve-odeme#5

***Gidiş – dönüş düzenlenmiş rezervasyonlarda, iade-değişiklik, rezervasyondaki en kısıtlı kurala sahip seferin kuralları baz alınarak, bilet bedelinin tamamı üzerinden cezai işlem uygulanmaktadır.  

3D Secure Ödeme

3D Secure Ödeme nedir?

3-D Secure, internette alışveriş işlemlerinin güvenli bir şekilde yapılabilmesi için kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş olan bir kimlik doğrulama sistemidir. 

Sistemin MasterCard kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına "SecureCode", Visa kredi kartı kullanımı için hazırlanan uygulamasına ise "Verified by Visa" isimleri verilmektedir. 
Bankanız 3-D Secure uygulamasını destekliyorsa, ilk ödeme işleminizde ekrana gelecek sayfa aracılığıyla sisteme kayıt olabileceksiniz.

 

3D Secure Ödeme ve Stardart Ödeme farkı nedir?
 
- Kredi kartı ekstra güvenli ödeme (3D Secure) seçeneğinden yapılan tam güvenli, tek kullanımlık şifreli işlemlerde havalimanlarında check-in işlemleri sırasında ödeme yaptığınız kredi kartını ibraz etme zorunluluğunuz bulunmamaktadır, sadece geçerli bir kimlik ibrazı yapmanız yeterli olacaktır. Şifresiz(yarım güvenli) yapılan işlemlerde ise havalimanında standart ödeme kurallarına göre işlem görecektir(kimlikle birlikte kart ibrazı aranacaktır).
- Kredi kartı stardart ödeme seçeneğinden yapılan işlemlerde, check-in esnasında geçerli bir kimlik belgesi ve de aşağıdakilerden en az biri ibraz edilmediği halde uçuşa kabulünüz mümkün olmayacaktır.
- bilet alımında kullanılan kredi kartınız (kredi kartı başkasına ait ise check-in işlemleri sırasında kredi kartı sahibi beraberinizde check-in kontuarına gelerek işlem yapılan kredi kartını ibraz etmesi ve uçuşunuza müsaade ettiğini onaylaması gerekmektedir)
- Atlasmiles üyesi iseniz Atlasmiles kartınız
- Şahsınıza ait geçerli bir kredi kartı

Alternatif Ödeme Yöntemleri

Desteklenen ödeme yöntemleri ödeme yapılmak istenen para birimine, uçuş parkuruna ve uçuşa kalan süreye göre değişiklik göstermektedir. Online kanallarımızdan kredi/banka kartınızdan farklı olarak ödemenizi aşağıdaki ödeme seçenekleri ile yapabilirsiniz.

Ödeme seçenekleri:

 • Sofort
 • iDEAL
 • UnionPay
 • Giropay
 • Qiwi

PayPal ile ödeme

PayPal online ve mobil alışveriş yapmanın daha güvenli, hızlı ve kolay yöntemidir, buradan yapılan ödemeler 3D ile tam güvenli işlem olarak kabul edilir. PayPal ile kartınızı cebinizden çıkarmadan, finansal ve kişisel bilgilerinizi girmeden yalnızca e-posta adresiniz ve şifrenizle kolayca alışveriş yapabilirsiniz. Açılan PayPal sayfasına hesap bilgilerinizle girerek ödemenizi yaptıktan sonra tekrar Atlasglobal sitesine yönlendirilirsiniz. PayPal ödeme seçeneği en az 2 gün sonrası için alınan tüm yurtiçi biletlerde ve en az 5 gün sonrası için alınan tüm yurtdışı biletlerde geçerlidir. PayPal hesabınız yoksa www.paypal.com adresinden hemen ücretsiz hesabınızı açıp hızlı ve kolay alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz.

 

Bkm Express ile ödeme

BKM Express ile ödeme yaparken www.bkmexpress.com.tr sayfasına yönlendirileceksiniz. BKM Express sitesine üye olurken kullandığınız kullanıcı adı ve şifreniz ile uygulamaya giriş yapabilir ya da yeni bir kullanıcı hesabı oluşturabilirsiniz. Karşınıza gelen ödeme ekranından işlem yapmak istediğiniz kartı ve ödeme şeklini seçerek kolayca ödeme yapabilirsiniz. Alışverişinizi tamamladıktan sonra otomatik olarak www.atlasglb.com sitesine döneceksiniz. BKM Express ile yapılan ödemeler 3D ile tam güvenli işlem olarak kabul edilir. 
 

Standart Ödeme

Biletimi ne şekilde ödeyebilirim?

Biletinizi Kredi kartıyla ödeyebilirsiniz.

 


Kullanılan kredi kartı yolcunun kartı olmak zorunda mıdır?

- Yurt içi bankalara veya Türkiye'de şubesi bulunan yabancı bankalara ait kredi kartlarıyla yapılan işlemlerde; check-in esnasında geçerli bir kimlik belgesi ve aşağıdakilerden en az biri ibraz edilmediği takdirde yolcu uçuşa  kabul edilmez. 

Bilet alımında kullanılan kredi kartı (kredi kartı başkasına ait ise check-in işlemleri sırasında kredi kartı sahibinin de beraberinizde check-in kontuarına gelerek işlem yapılan kredi kartını ibraz etmesi ve uçuşunuza müsade ettiğini onaylaması gerekmektedir.) 
Atlasmiles üyesi iseniz Atlasmiles kartınız 
Şahsınıza ait geçerli bir kredi kartı 

- Yurt dışı bankalara (Türkiye'de şubesi bulunmayan) ait kredi kartlarıyla yapılan işlemlerde; ödemenin yapıldığı kredi kartı sahibi, rezervasyonunuzdaki yolculardan biri olmak zorundadır. Check-in esnasında geçerli bir kimlik belgesi ve bileti aldığınız kredi kartının kontuarda ibraz edilmesi gerekmektedir. Aksi taktirde uçuşa kabul edilmez.

 

3D Secure Ödeme ve Stardart Ödeme farkı nedir? 

- Kredi kartı ekstra güvenli ödeme (3D Secure) seçeneğinden yapılan tam güvenli, tek kullanımlık şifreli işlemlerde havalimanlarında check-in işlemleri sırasında ödeme yaptığınız kredi kartını ibraz etme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Sadece geçerli bir kimlik ibrazı yapmanız yeterli olacaktır. Şifresiz(yarım güvenli) yapılan işlemlerde ise havalimanında standart ödeme kurallarına göre işlem görecektir(kimlikle birlikte kart ibrazı aranacaktır). 
- Kredi kartı stardart ödeme seçeneğinden yapılan işlemlerde, check-in esnasında geçerli bir kimlik belgesi ve de aşağıdakilerden en az biri ibraz edilmediği halde uçuşa kabulünüz mümkün olmayacaktır.
- bilet alımında kullanılan kredi kartınız (kredi kartı başkasına ait ise check-in işlemleri sırasında kredi kartı sahibi beraberinizde check-in kontuarına gelerek işlem yapılan kredi kartını ibraz etmesi ve uçuşunuza müsaade ettiğini onaylaması gerekmektedir)
- Atlasmiles üyesi iseniz Atlasmiles kartınız
- Şahsınıza ait geçerli bir kredi kartı

Biletleme

Biletimi nereden alabilirim?

www.atlasglb.com, tüm Atlasglobal yetkili seyahat acentelerinden; ayrıca 0850 222 00 00 numaralı çağrı merkezinden satın alabilirsiniz.

 

Biletlerin kullanım süresi nedir?

Biletler düzenlendiği andan itibaren 1 yıl geçerlidir.

 

Başkasının adına düzenlenmiş bir bileti ben kullanabilir miyim?

Biletlerin kullanım, rezervasyon değiştirme, iptal vb. hakkı, sadece biletin üzerinde adı - soyadı yazılı kişiye aittir ve bu hak hiç bir şekilde devredilemez.

 

Rusya'ya giriş için vize gerekli midir?

25 Temmuz 2019 tarihli ve 357 sayılı Rusya Federasyonu Başkanı'nın Kararnamesi uyarınca Türkiye Cumhuriyeti (T.C.) vatandaşı olup, HUSUSİ (Yeşil) ve Hizmet (Gri) Pasaport sahibi olan kişiler 07/08/2019 tarihinden itibaren Rusya Federasyonu'na giriş yaptıktan sonra 30 günü aşmayacak şekilde vizesiz seyahat edebilirler. 30 günden fazla kalınması gereken durumlarda vize almaları zorunludur.

NOT : Toplam kalış süresi her 180 günde 90 günü geçmemelidir.

T.C. pasaportu olmayanlar için Vize gerekliliği sorgulanmalıdır.

 

 

Dönüşü Açık Olan Biletler

Dönüşü açık olan biletler için değişiklik kuralları nedir?

Tarih değişiklikleri ve açık tarihli biletlerin tarihlendirilmesi durumunda işlemin yapılacağı tarihte esas olan uçuş günü/sınıf tarifesi üzerinden ücretlendirme yapılacaktır. Buna göre ilk ödenen ücret ile uçuşun gerçekleşeceği güne ait ücret arasında fark bulunuyorsa bu fark yolcuya yansıtılır. 

İptal ve İade

İç Hat & Ercan

İç Hatlar ve Ercan uçuşları’nın iptal iade kurallarını görmek için tıklayınız.

 

Dış Hat

Dış Hatlar uçuşlarının iptal-iade kurallarını görmek için tıklayınız.
•    Orta doğu çıkışlı ve kullanılmamış biletlerde E-U sınıflarında %50 değişikliğe izin verilir, iptale ise izin verilmez.
•    Promosyon biletlerde; sağlık nedenlerinden dolayı olsa dahi iptal veya değişiklik işlemine izin verilmemektedir.
•    Gidiş – dönüş düzenlenmiş rezervasyonlarda, iptal-değişiklik ve açığa alma işlemlerinde, rezervasyondaki en kısıtlı kurala sahip seferin kuralları baz alınarak, bilet bedelinin tamamı üzerinden cezai işlem uygulanmaktadır.
•    Atlasglobal olarak sunduğumuz tüm satış kanallarımız üzerinden yapılmış biletli rezervasyonlarda no show ceza kuralı, dış hatlarda uçuşa 2 saat, iç hatlarda 1 saat kaldığı an itibariyle uygulanacaktır.

 

İsrail Tüketici Koruma Kanunu – Uzaktan satış işlemlerinin iptali

Uçak bileti düzenlendikten sona yapılacak herhangi bir değişiklik ya da iptal biletin hüküm ve koşullarına göre bir ödemeye tabidir. 
Yukarıdaki koşullar ihlal edilmeksizin, bir biletin İsrail Tüketici Koruma Kanununa göre, 5741 – 1981, "uzaktan satış" yolu ile satın alınması durumunda, işlem tarihinden itibaren 14(on dört) takvim günü içinde, ancak ilk uçuşun hareket tarihinden en az 7(yedi) iş günü önce olmak koşuluyla (uçuş bileti/rezervasyon konfirmasyon belgesinde belirtildiği gibi) işlemin iptaline izin verilir. Tüketici koruma kanununda tanımlandığı şekilde, Engelliler, Yeni göçmenler, Emekliler havayolu temsilcisi ile irtibat kurup bilgilendirmeleri koşuluyla 4 ay içerisinde "uzaktan satışın" iptalini isteyebilir. İptal yazılı olarak talep edilmeli, posta, e-posta ya da faks ile doğrudan uçak biletinin alındığı tarafa gönderilmelidir. Bu koşullar sağlanırsa, iptali istenen her bir biletin toplam ücretinin %5 değeri ya da bilet başına ILS 100 iptal ücreti, hangisi daha az ise, iptal ücreti olarak yolcudan alınacaktır. 
Diğer tüm durumlarda, ve tüm kanunlara tabi olarak, rezervasyonu yapan kişi Atlasglobal'in iptal kurallarına göre, biletin hüküm ve koşullarına tabi olarak, ücretlendirilecektir. Sipariş edilen ulaşım hizmetlerinin tamamen ya da kısmen, herhangi bir nedenle, kullanılmaması da rezervasyonun iptali kabul edilecektir.

Sıralı Bilet (Sıralı Kupon) Uygulaması

01 Haziran 2017 itibariyle Atlasglobal Havayolları uluslararası uçuşlarında sıralı bilet (sıralı kupon) kullanımı uygulamasına geçmiştir.
Üzerinde sadece yurt dışı uçuş bulunan biletler için sıralı bilet (sıralı kupon) uygulaması geçerli olacaktır. Yalnızca yurt içi ve Kıbrıs (Ercan) uçuşları bulunan biletler bu uygulamanın dışında değerlendirilecektir.
Sıralı bilet (sıralı kupon) uygulamasının başlamasıyla birlikte, 

•    Açık bilet, bilet düzenleme ve bileti açığa alma işlemlerinde kısıtlama olacaktır. 
•    Yolcularımız uçuşlarına ancak bilette gösterildiği sıralamaya göre kabul edilecektir.
•    Yolcunun biletinde bulunan bir uçuşu gerçekleştirmemesi durumunda, ilgili uçuş no-show olarak değerlendirilecek, no-show kuralları uygulanacaktır.
•    Bilette bulunan uçuşlardan biri gerçekleştirilmediğinde, havayolu yolcunun gerçekleşmeyen uçuşun devamındaki sıralı uçuşlarını iptal etme hakkına sahiptir (IATA kuralları - Recommended Practice 1724 Coupon Sequence 3.3 Numaralı madde)
 

Tarife Değişikliği /Sefer İptali Durumunda Yolcuların Bilgilendirilmesi

Yolcular, herhangi bir tarife değişikliği ya da sefer iptalinde Atlasglobal’in ilgili departmanlarınca mevzuat kapsamında bilgilendirilmektedir. Atlasglobal web sitesi ve mobil uygulama üzerinden üzerinden yaratılan rezervasyonlarda, yolcu ile ilgili iletişim bilgilerinin eksik ya da hatalı olması durumunda, havayolunun gönderdiği bilgiyi, yolcuya ulaştırmak mümkün olmaz. Yolcuya ait elektronik posta ve cep telefonu bilgilerinin doğru ve eksiksiz girilmesi bu nedenle çok önemlidir. Bu bilgilendirme kapsamında yolculara sunulan tekliflerin, rezervasyonlarda yer alan ilk uçuş tarihinden önce ve uçuşa en az 2 saat kalaya kadar değerlendirilmesi ve talebin Atlasglobal’e ulaştırılması gerekmektedir. Aksi halde iade/değişiklik talepleri ve bilet ücretleri no show kuralları çerçevesinde işleme alınacaktır.

Aradığınız cevabı bulamadınız mı?
İletişime Geç