English
Yolcu Hakları

Uçak İçi

Yemek Servisi


Özel Yemekler


Beslenme alışkanlıkları, rahatsızlıkları veya özel tercihleri doğrultusunda, tüm dış hat uçuşlarımızda yolcularımız özel yemek talebinde bulunabilirler. Özel yemek talepleri, İstanbul çıkışlı uçuşlar için en geç 48 saat öncesine kadar, diğer dış hat uçuşlar için ise 54 saat öncesine kadar havayoluna iletilmesi gerekmektedir. Dış hat uçuşlarımızda sunulan özel yemek çeşitleri:

AVML-- Hint tipi vejetaryan yemek
BBML-- Bebek yemek
CHML-- Çoçuk yemek
BLML-- Hafif yumuşak yemek
DBML-- Diyabet yemek
FPML-- Meyve tabağı
KSML-- Kosher yemek
LCML-- Düşük kalorili yemek
LFML-- Az yağlı yemek
LSML-- Az tuzlu yemek
MOML-- Müslüman yemeği
NLML-- Azlaktozlu yemek
RVML-- Rav – Çiğ sebze , meyve yemeği
RVML-- Çiğ sebze yemeği
SFML-- Deniz ürünleri yemeği
VGML-- Koyu Kurallara bağlı vejetaryan yemek
VJML-- Vejetaryan jain yemeği
VLML-- Yumurta ve Süt kullanılan vejetaryan yemek
VOML-- Vejeteryan doğu yemeği
Elektronik Cihazlar

Uçuş emniyeti için kalkışta, inişte ve kemer ikaz ışıkları kullanılması sakıncalı ve yasaklı olan cihazlar: MP3 çalar, elektronik oyunlar, taşınabilir bilgisayar, disk çalar, radyo ve televizyon alıcıları, taşınabilir video aletleri, DVD, VCD ve benzeri batarya ile çalışan elektronik ve elektrikli aletler.

Uçuş modu özelliği mevcut olan cihazlar(iPad, iPhone vb.) kalkış ve iniş de dahil olmak üzere tüm uçuş boyunca uçuş modunda tutularak kullanılabilir.
Refakatsız Çocuk

02-05 yaş arası çocuklar tek başına seyahat edemezler. 6 yaşından gün almış (doğum tarihinden itibaren tam 5 yılını bitirmiş) ve 13 yaşından gün almamış (doğum tarihinden itibaren tam 12 yılını bitirmemiş) çocuklar refakatsiz uçabilirler, ancak Atlasglobal refakatsiz çocuk taşıma kurallarının yerine getirilmesi gerekmektedir.

Atlasglobal'in muhteşem fırsatlarını ve seyahatini hayallerin üzerine çıkaracak ipuçlarını sana düzenli olarak iletmemizi ister misin?
E- Posta Adresini Bizimle Paylaş

0850 222 00 000850 222 00 00Blog