English
Yolcu Hakları

Havalimanı

Check-in işlemleri
Havalimanı vardığınızda uçuş kapısına yönelmeden önce check-in işlemleri yaparak uçuş kartınızı almanız gerekmektedir. Check-in işlemlerinizi tercihinize göre Kontuar check-in, Online check-in, Kiosk check-in ve Otelde check-in olarak dört farklı şekilde yapabilirsiniz.

Kontuar check-in
Kontuar check-in işlemi, havalimanındaki Atlasglobal kontuarlarından yapılan biniş işlemdir. Bunun için, iç hat uçuşlarınızda 1 saat önce, Kıbırs uçuşlarınızda 2 saat önce, dış hat uçuşlarınızda en geç 3 saat önce havalimanında bulunmanız gerekmektedir. Bilet-bagaj işlemlerinizi, iç hat uçuşlarınızda kalkış saatinden 30 dakika önce, dış hat uçuşlarınızda ise kalkış saatinden 1 saat önce yaptırmış olmanız gerekmektedir. Online check-in: Online check-in işlemi, yolcularımızın web sitemiz üzerinden yaptıkları biniş işlemleridir. Online check-in yapabileceğiniz noktaları görebilmek için tıklayınız.
Online check-in uçağın kalkışından 48 saat öncesinden başlayarak uçuşa 90 dakika kalıncaya kadar devam etmektedir.

Kiosk check-in (2D Barkod check-in)
2D Barkod, rezervasyon yaptıktan sonra cep telefonunuza SMS ile göndereceğimiz check-in sihirbazıdır. Bu yöntemle uçuş kartınızı almak için tüm yapmanız gereken cep telefonunuzun ekranını havalimanlarındaki kiosk cihazlarının okuyucusuna yaklaştırmaktır. Koltuk yerini daha önceden ayırtmışsanız, cep telefonunuzun ekranını kiosktaki okuyucuya 10 cm kadar uzaktan 2 saniye tutmanız halinde, biniş kartınız otomatik olarak yazdırılacaktır. Koltuk seçim işleminizi daha önceden yapmadıysanız, yapmanız istenecek ve daha sonra biniş kartınız basılacaktır. Kiosktan biniş kartınızı aldıktan sonra size özel kontuarlardan bagajınızı teslim edebilirsiniz. Kiosk makineleri İstanbul, Antalya, İzmir, Bodrum, Adana ve Ercan havalimanında bulunmaktadır.

Otelde check-in
İster Etstur misafiri, ister otellerde kalan münferit misafirlerden olun, Atlasglobal ile seyahat etmeniz doğrultusunda Antalya ve Bodrum’daki otellerde check-in işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Otelde check-in hizmeti sadece aşağıdaki otellerde geçerlidir:
Alanya: Hotel La Mer Delta
Kemer: Hotel La Mer Kemer
Side: Voyage Sorgun
Belek: Voyage Belek
Bodrum: Voyage Torba
Bodrum: Voyage Türkbükü
Bodrum: Voyage Bodrum
Fly & Bus
Belirli destinasyonlarda havalimanına gidiş-geliş için uçuş saatlerine göre düzenlenen özel klimalı Atlasglobal servislerimizden ücretsiz yararlanabilirsiniz.Türkiye’de yalnızca Atlasglobal’de olan bu hizmet için, servis kalkış saatinden 10 dakika önce hareket noktasında olmanız ve uçuşa ait elektronik bileti veya cep telefonunuza gelen kısa mesajı ibraz etmeniz yeterlidir.

Servis noktaları ve saatleri için tıklayınız.
Jet Assist
Mapfre Genel Sigorta yetkili acentesi Life Sigorta Aracılık Hizmetleri'nin Atlasglobal'e özel sunduğu yüksek teminatlı ve çok düşük primli seyahat sigortası ürünü ile yolculuğunuzda karşılaşabileceğiniz bagajınızın kaybolması ya da gecikmesi, şahsi eşyanızın çalınması gibi tatsız durumlara karşı güvence altında olabilir ve vize sırasında ihtiyacınız olan zorunlu poliçeye tek tıkla ulaşabilirsiniz.

Seyahatlerinize özel oluşturduğumuz poliçelerden sizlere önerdiklerimiz:
15 günlük : Zorunlu vize sigortası (8,5 €)
1 yıllık : Vize sigortası+ekstra teminatlar (200 TL)
Ve ihtiyaç duyacağınız daha bir çok poliçe www.atlasglb.com'da.
Hemen Seyehat Sigortanızı Yaptırın
İstanbul Atatürk Havalimanı - Geliş
İstanbul Atatürk Havalimanı - Gümrüksüz Mağaza
İstanbul Atatürk Havalimanı - Yiyecek ve İçecek
Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı - Geliş
Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı - Gidiş

Atlasglobal'in muhteşem fırsatlarını ve seyahatini hayallerin üzerine çıkaracak ipuçlarını sana düzenli olarak iletmemizi ister misin?
E- Posta Adresini Bizimle Paylaş

0850 222 00 000850 222 00 00Blog