Sibel Baykam | Atlasjet - Blog

Sibel Baykam

Nis 10

El çantamın ve bavulumun “olmazsa olmaz”ları: El çantamda “Bu seyahatte önce ben!“ diye efelenen iki kitap. Bavulumda da alerjik bünyem nedeniyle ilaçlarım. Yolculuk kıyafetlerim: ‘Bir şeyleri cebime mi koydum acaba?’ sıkıntısına karşı cepsiz pantolon, bol bir t-shirt ve boyunluğum. Gitmeyi en çok sevdiğim şehirler: Rio de Janeiro, Kathmandu ve Berkeley. Sevdiğim şehirlerdeki favori mekânlarım: Rio’da Cafe Garota de Ipanema, Kathmandu’da Hotel Dwarika’s ve Berkeley’de Cafe Strada. Sevdiğim şehirlerde yürümekten en çok keyif aldığım yerler: Rio’da okyanusun en uzun plajları, Kathmandu’da küçük dağ köyleri, Berkeley’de ise Telegraph Avenue. Yolculuklarımda unutamadığım lezzetler: Rio’da tepsiyle üç kuruşa masalara fırlatılan muhteşem deniz ürünleri, Kyoto’da uçuk fiyatlı Kobe bifteği, Stockholm’de halde satılan balıklar ve Seattle’daki kahvaltılar. Yolculuklarımdan eve taşıdığım en tuhaf parça: Kenya’dan bir arkadaşıma getirdiğim bez bebek galiba. ‘Voodoo bebeği’ demiştim de, nasıl sevinmişti garip! Henüz gitmediğim ama görmeyi en çok istediğim yerler: Deniz ve güneş için Bora Bora, kuzey ışıkları ve buz otel için Laponya, uzakların çok da uzak olmadığını tekrar fark etmek için Yeni Zelanda. Uzun uçuşları severim, çünkü hemen yerleşirim, uçağı evim gibi benimserim. Uçuş sırasında okurum, film seyrederim, uyurum, yerim, içerim. Yalnızsam Nobel’e aday olası notlar tutarım, değilsem aklıma geleni gelmeyeni anlatırım. Atlasjet’i yurtiçi ve yurtdışı iş yolculuklarımda tercih ediyorum, çünkü hizmetlerinin de koltuk aralık boyutları kadar iyi olduğunu biliyor ve duyuyorum.

One comment

  1. Every weekend i used to go to see this web page, because i wish for enjoyment, for the reason that this this web site conations in fact good funny information too.

Yorum yaz.

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>