Pedal çevirmeyi sevenler, sizler için çok özel bir yazı kaleme aldık. Bu yazımızda Atlasglobal’in kanatlarından indikten sonra, doya doya bisiklet kullanabileceğiniz dünyanın o meşhur şehirlerine gidiyoruz.

Amsterdam, Hollanda

7’den 70’e her yaştan insanın pedal çevirdiği şehir, Hollanda’nın başkenti Amsterdam! Çocuk yaşlı demeden hemen herkesin bu kadar bisiklet hayranı olması gösteriyor ki bisiklet, Amsterdamlılar için bir yaşam biçimi… Hâl böyle olunca Amsterdam’ın 400 kilometrelik bisiklet yoluna sahip olması hiç de şaşırtıcı değil. Üstelik şehrin tüm kanalları ve sokakları bu yollarla birbirine bağlanmış durumda. Amsterdam’da gezilecek, görülecek yer bol; araç kullanmanız cebinizi biraz yakabilir, “Tabana kuvvet!” deyip yürümek ise ayaklarınızı şişirebilir. Siz ya bisikletinizle gidin Amsterdam’a ya da şehre adım atar atmaz bir bisiklet kiralayın mutlaka.

Bordeaux, Fransa

Bir diğer bisiklet durağımız, Fransız lezzetleri ve şaraplarıyla ünlü bir şehir: Bordeaux! Son yıllarda bisikletçilere özel düzenlemeler sayesinde bisiklet trafiği artan Bordeaux, bisiklet tutkunu turistlerin de favorisi artık. Şehrin 139 noktasından kiralayabileceğiniz 1.500 bisiklet bulunuyor burada. Bordeaux’u da bisikletle dolaşabileceğiniz şehirler listenize almanızı şiddetle öneriyoruz. Güzel şehir…

Paris, Fransa

Bordeaux’tan sonra hemen Fransa’dan ayrılmayın, çünkü bisikletsever Paris’e de uğramalısınız. Bu romantik şehrin sokaklarını bisikletle turlamak ayrı bir keyif verecek size. Resmi ve şık elbiseli insanların günlük ulaşım için bisikleti kullandıklarını görmek, şehrin ruhuna ayrı bir hava katıyor gerçekten. Bisiklet sürmenin moda olduğu bu şehirde de bisiklet kiralamanız tabii ki çok zor değil. Çünkü hemen hemen 4-5 sokakta bir karşınıza bisiklet kiralama otomatları çıkıyor.

Stockholm, İsveç

Doğal güzelliklerinin, tarihi dokusunun yanında yeşil parkları ve bisiklet parkurlarıyla turistlerin kalbini çalan Stockholm da sizi bisiklet sürmeye çağırıyor. Bisiklet sürmenin çok yaygın olduğu şehrin her köşesini pedal çevirerek gezebilirsiniz. Bu arada şehre yeni ayak basan bir gezgin olarak rehber eşliğindeki bisiklet turuna katılmak, tam bir nokta atışı yaparak şehri keşfetmenizi sağlayacak. Şehrin şirin caddeleri ve adalarında bisikletle dolaşırken yüzünüze vuran o tatlı esinti, Stockholm’un size en büyün hediyesi olacak.

Siz de bu bisiklet dostu şehirlerde unutulmaz anılarınız olsun istiyorsanız, Atlasglobal’den biletinizi alın ve hemen rüyanızdaki şehirlerde pedal çevirmeye başlayın. Unutmayın, 15 kg’a kadar olan ilk bisikletinizi taşımak Atlasglobal’de ücretsiz!

Write A Comment

nine − 8 =