Yaşasın, uzun zamandır hayalini kurduğunuz şehirle tanışma vakti geldi. Biz, konforlu bir yolculuk için koltuğunuzu ayırdık. Peki, siz daha sağlıklı bir yolculuk için üzerinize şöyle rahat bir şeyler giydiniz mi? Eğer giymediyseniz bu yazı sizin için geliyor.

Rahat yolculuklar Atlasglobal’in konforu dışında, giyindiğiniz kıyafetlerden de geçiyor. İşte, bu yüzden uçakta rahat bir yolculuk için kaçınmanız gereken 5 giysiyi sizin için sıralıyoruz.

  1. Dar Kıyafetler

Eminiz içinizde dar kıyafetlerden hoşlananlar vardır. Ama en azından uçak yolcuğunuzda bu kıyafetleri valizinizde bırakmanızı öneriyoruz. Çünkü saatler sürecek uçuşunuzda, daracık gömleğinizin düğmeleri bağımsızlığını ilan etmek üzere sizi büyük bir sıkıntıya düşürecektir. Bu savaşa girmeye hiç gerek yok! 😊 Siz en iyisi dar kıyafetlerinizi otelinize varınca valizinizden bir güzel çıkarıp giyinin.

  1. Yüksek Topuklu Ayakkabılar

Kadınların vazgeçilmez aksesuarı topuklu ayakkabılar, uçuş esnasında rahatsız bir yolculuk vadediyor. Biliyorsunuz uzmanlar, topuk uzunluğu 4,5 cm’den yüksek ayakkabıların normal anatomik yürüyüşü sağlayan sistemleri olumsuz etkilediği yönünde uyarılarda bulunuyor. Hem spor ayakkabı ve babet gibi rahat ayakkabılar varken ayaklar neden acı çeksin ki!

  1. Ağır Parfümler

Üzerinizden buram buram yükselen parfüm kokusunun, uçaktaki diğer yolcuları rahatsız etmesini istemezsiniz değil mi? “Parfümsüz dışarı çıkmam.” diyenlerdenseniz en azından hafif bir koku tercih etmelisiniz. Ağır parfümlerin kapalı bir ortamda yarattığı etkiyi tahmin etmek zor olmasa gerek. Uçakta seyahat eden yolculardan bazılarının parfüme alerjisi olabilir ya da astım gibi nefes darlığına yönelik bir hastalığı olabilir. Duyarlı olmak iyidir, siz en iyisi uçuş esnasında parfüm sıkmayın.

  1. Tek Bir Kalın Kıyafet

Uçakta terlemek istemiyorsanız tek bir kalın kıyafet yerine üst üste giyebileceğiniz ince kıyafetler tercih etmelisiniz. Sıcaktan bunaldığınızda tek bir kalın kıyafet giydiğinize pişman olabilirsiniz. 😉 Oysa ince bir gömlek üzerine giyeceğiniz bir ceket ya da hırkadan kurtulmak hiç bu kadar zor değildir.

  1. Çok Fazla Metal İçeren Giysi ve Takılar

Bildiğiniz gibi havaalanlarında yoğun güvenlik önlemleri alınır. Bu yüzden ayakkabınızdaki, kemerinizdeki ya da takılarınızdaki metaller güvenlik önlemlerine takılabilir. Belki takılarınızı çıkartabilirsiniz, ama giysilerinizin üzerindeki sabit metal aksesuarları çıkarmak o kadar kolay olmayabilir. Böyle durumlarla karşılaşmamak ve uçağınıza rahatlıkla binebilmek için havaalanına gitmeden önce bol metalli bir giyim tarzından uzak durmalısınız.

Uçakta giymemeniz gereken bu 5 şeyi aklınızdan çıkarmamanızı öneriyor ve Atlasglobal ile keyifli uçuşlar diliyoruz.

 

Write A Comment

four × five =