Ah, Avrupa şehirleri en sevdiğimiz lokasyonlar! Neden mi? Eh, Instagram’a fotoğraf yükleyeceğiz de ondan! Aslında anı yaratmak için bile yeterlidir fotoğraflar. Sayfamızda kullanacağımız ya da anılar, koleksiyonlar yaratacağımız harika fotoğraflar lazım bize. O harika fotoğraflardan önce ise şahane bir şehir. O zaman haydi şu listeye bir göz atalım ve Avrupa’da fotoğraf çekmek için nerelere gitmeliyiz listesini şimdiden yapalım. Uygun bilet buldukça da kaçalım!

Amsterdam

Tabii ki listenin başında Amsterdam geliyor. Amsterdam’a gidiyorsunuz ve elinizde bir tane bile fotoğraf yok. İnanılır gibi değil! Çünkü orada adım başı fotoğraf çekmek içten gelen bir şey. Amsterdam kanalları Amsterdam’ı en iyi simgeleyen yerlerden, yani fotoğraf için çok uygun. Fotoğrafa bir de kahve teması ekleyerek “still life” bir fotoğraf yaratırsanız; siz bu işi biliyorsunuz! Peki, ya “I Amsterdam” yazısı? Burada da uygun bir harf yanında hemen kendinizin fotoğrafını çektirmelisiniz. Burada fotoğraf çektirmeyenleri Amsterdam’a gitmiş saymıyoruz. Popüler buluşma noktası Vondelpark’ı atlamadan geçemeyiz. Koleksiyonunuza oradan da bir fotoğraf eklemelisiniz.

Amsterdam Uçak Bileti’nizi Atlasglobal fırsat ve avantajlarıyla alabilirsiniz.

Nice

Fransa’nın en güneşli şehri Nice! Fotoğraflarınızda gün ışığı oldukça içinizi ısıtacak. Fakat fotoğrafı çekerken güneşi arkanızda bırakmayı unutmayın! Bu önemli bir detay… Gelelim güzel yerlere; upuzun sahiller, plajlar hem denize girmek için elverişli hem de fotoğraf çekmek için. Tipik yaz fotoğraflarınızı burada çekmeye ne dersiniz? Tabii, yazın gittiyseniz… Biraz da Nice’in merkezine doğru geçelim; güneş ve ışık tanrısı Apollo’nun devasa heykelinin de bulunduğu Massena Meydanı. Bu meydanın ortasında kalan fıskiyelerin fotoğrafını çekmeden dönmeyin! Cours Saleya Meydanı’nda gündüzleri kurulan çiçek pazarı desek? Rengarenk çiçek fotoğrafları da bu koleksiyona çok uyacak!

Madrid

Madrid ve dar sokakları… Mesela; Malasaña Mahallesi. Binalar o kadar renkli ve güzel ki fotoğraf çekmeden duramıyorsunuz adeta! Dar sokaklarını gezdikten sonra sizi direk Madrid Kilisesi’ne davet ediyoruz. Fotoğraf çekmek hiç bu kadar tarih kokmamıştı! Tarih demişken Plaza Mayor’u da es geçmeyin. Burası da Madrid’in tarih kokan ve en tanınan yerlerinden biri. Yani fotoğraf koleksiyonunuzda bulunması gereken veya Instagram hikayesi için uygun bir meydan. Heykeller, anıtlar ve doğal güzellikler deklanşöre basmanıza yardımcı olacak, inanın… Sanatseverleri Madrid’e doğru alıyoruz o zaman?

Biz bu listeyi yaptık ama “Ben Instagram kullanmıyorum.” diyenler çıkacaktır aramızdan. Fakat bu fotoğraflar sadece Instagram’da yayınlamak için değil, aynı zamanda sizin de ara sıra açıp bakacağınız türden fotoğraflar olacak. Anı diyoruz biz bunlara… Ya da koleksiyon da diyebiliriz dilerseniz? Bu fotoğraflar çocuklarınıza, torunlarınıza bile gösterebileceğiniz bir rehber olacak. Onlar sizin fotoğraflarınızdan görüp merak edip gezecekler belki buraları. Belki devamını da onlar getirir, ne dersiniz? Şimdiden oluştu anılar! Biletlerinizi nereden alacağınızı söylememize gerek yok herhalde…

www.atlasglb.com

Write A Comment