Gezgin ruhumuzu sırt çantamıza koyduk ve sonbahar-kış turizminin gözde mekanlarından Tel-Aviv’e gittik. Havaların Türkiye’ye göre daha yavaş soğuduğu bu şehirde tarih, sanat ve kültür iç içe. Çok eğlendik ve kafaları sıfırladık. Size de rotamızdan beğeneceğiniz 10 öneri hazırladık:

  1. Bisikletseverlerin kendini hemen evde hissettiği Tel-Aviv’de şehri dolaşmanın en iyi yolu bisiklet! Siz de uygun fiyata günlük bisiklet kiralayabilir, kış rüzgarını yüzünüzde hissederek şehri keşfedebilirsiniz.
  2. Tel-Aviv’de gençler için eğlencenin adresi Florentine. Burayı mutlaka görmenizi tavsiye ederiz. Tam bir hipster mekanı!
  3. Moda için görmeniz gereken yer ise Dizengoff Caddesi. Şehrin ana buluşma noktası olan bu cadde, İsrail’in en ünlü modacılarının kreasyonlarını bulabileceğiniz bir alışveriş merkezine ev sahipliği yapıyor.
  4. Biraz da doğanın tadını almak isterseniz İsrail’in en büyük şehir parkı Hayarkon Parkı’nda gördüklerinize hayran kalarak enerji depolayabilirsiniz.
  5. 1999’a kadar Avrupa ve Asya’nın en uzun binası olan Şalom Kulesi’ne çıkıp şehrin muhteşem manzarasını fotoğraflayabilirsiniz.
  6. Havanın hiç soğumadığı ve 15-20 derecelerde dolaştığı Tel-Aviv’deki Şlomo Lahat Plajı’nda denize girebilirsiniz.
  7. Şehrin tarihini merak ediyorsanız en iyi önerimiz Tel-Aviv’e bağlı dünyanın en eski ikinci liman şehri Yafa’yı ziyaret etmeniz. Antikaya meraklıysanız buradaki bitpazarını da görmeyi ihmal etmeyin.
  8. Bol bol gezdiniz, şimdi de sıra kültüre doymaya geldi! İlk adresiniz dünyanın en iyi modern sanat müzeleri arasında sayılan Tel-Aviv Sanat Müzesi olsun.
  9. Müzeden çıkınca ise müziğin kollarına atmak için kendinizi Tel-Aviv Kültür Merkezi’nde dünyaca ünlü İsrail Filarmonik Orkestrası’nın bir performansını dinlemeyi göz ardı etmeyin.
  10. Tel-Aviv yolculuğunuzu Karmel Pazarı’na uğramadan bitirmeyin. Burada baharat ve yiyeceklerden tutun da el sanatları ürünlerine kadar her şeyi bulabilir, seyahat dönüşünde sevdiklerinize verebileceğiniz küçük hediyeler satın alabilirsiniz.

Tel-Aviv yolculuğunuzu planlamak için daha ne duruyorsunuz? Tel-Aviv uçuşlarımızı incelemek için sizi hemen buraya alalım: https://atlasglbs.com

Write A Comment

five + seven =