Kayseri’nin Beyaz Tacı Erciyes

Şub 10

Kayseri’nin Beyaz Tacı Erciyes

Havaların soğuması ve her yerden kar haberlerinin gelmesi bazı bölgelerde hayatı zorlaştırırken, kış tatilini kayak merkezlerinde geçirmek isteyenleri kuşkusuz sevindiriyor. Türkiye’nin en çok ilgi gören kayak merkezlerinin başında gelen Kayseri Erciyes Kayak Merkezi’nde ise 4 Mart’ta Erciyes’te düzenlenecek ‘FIS Snowboard PGS Dünya Kupası’nın hazırlıkları sürüyor.

Uluslararası Turnuvalar

Son yıllarda Türkiye ve dünyada kış tatilinin ve sporlarının gözde merkezlerinden olmayı başaran Erciyes Kayak Merkezi’ndeki bu değişim, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 2005 yılında başlatılan ‘Master Plan’ çerçevesinde hayata geçirilen başarılı uygulamalarla başlıyor. Yıllar içinde gerçekleştirilen çalışmalar sonrasında, toplam 105 km uzunluğundaki 33 adet kayak pistine, 18 adet mekanik tesise, yeme-içme ve eğlence merkezleriyle sağlam bir alt yapıya sahip olan, Erciyes Kayak Merkezi, 2015’in Şubat ayında, Uluslararası Kayak Federasyonu ve Türkiye Kayak Federasyonu işbirliğiyle düzenlenen ‘FIS Snowboard Dünya Kupası’na ev sahipliği yaptı. Özellikle Türkiye tarihinde bir ‘ilk’ olan ve birçok ülkeden 90 sporcunun katılım gösterdiği ‘FIS Snowboard Dünya Kupası’nı, bu yıl 4 Mart’ta yapılacak ‘FIS Snowboard PGS Dünya Kupası’ izleyecek.

Cazibe Merkezi

Spor organizasyonlarının dışında yerli ve yabancı kayak tatilcilerini de çeken Erciyes, Kayseri’nin İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük illere uçakla ortalama 1 saat uzaklıkta olması ve kayak merkezinin Kayseri Havalimanı’na 25 km mesafede bulunması nedeniyle dünyanın ulaşımı en kolay kayak merkezleri arasında yer alıyor.

Nerede Kalınır?

Mirada Del Lago: Kayak pistlerine 300 metre uzaklıktaki “Mirada Del Lago” modern tarzda tasarlanmış 77 odaya sahip.

Grand Eras Hotel: Spor, sağlık, konfor ve manzara beklentilerinizi karşılayacak 130 yatak kapasiteli “Grand Eras Hotel”, Erciyes’in eteklerinde.

ACE Dağ Oteli: Tercihiniz butik otelse, ACE Dağ Oteli’, ikisi suit toplam 18 odasıyla tam size göre. Otel, kayak pistine sıfır konumda.

Ramada Otelleri: Dünya oteller zinciri Wyndham Ramada markası altında, Türkiye’nin ilk “resort dağ ve kayak oteli olma özelliği taşıyan Ramada dağ ve göl manzaralı 70 oda ve 2 kral dairesiyle hizmet veriyor.

Yorum yaz.

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>