Orta Çağ Kalesinde Bir Festival: EXIT

Haz 30

 

Avrupa’nın en iyi festival ödülüne sahip Exit Festival’e gitmeyi kim istemez?

15 yıldır Sırbistan’ın Novi Sad kentinde düzenlenen Exit Festival, bu yıl 6-9 Temmuz tarihlerinde sizleri bekliyor! Festivalin ateşini canlı tutacak büyük konserlere, sınırsız eğlenceye ve harika bir atmosfere tanık olacağız.

 

Exit Bir Festivalden Çok Daha Fazlası

Punk’tan elektronik müziğe, metalden hip-hop’a pek çok farklı müzik türünden grup ve sanatçıları aynı anda sunan festival 4 gün boyunca 300 bine yakın katılımcıyı ağırlıyor. Exit Festival, aslında bir müzik ve ışık gösterisinden çok daha fazlası… Neden mi? Exit Festival’de deniz, kum, güneş, plaj ne ararsanız bulabilirsiniz ve rahatlıkla dinlenebilirsiniz. Dahası; eğer çadırda kalmak ve kamp yapmak istemezseniz kiralayabileceğiniz evler veya başınızı sokacak temiz bir otel odası bulmanız da gayet kolay. Tuna Nehri kıyısında tarihi Petrovaradin Kalesi’nde gerçekleşen festival “State of Exit” ismiyle de bağımsız bir devlet gibi tanımlanıyor.

Sırbistan’ın Türkiye vatandaşlarına vize uygulamaması da tüm bu eğlenceyi daha cezbedici kılıyor. Ekonomik fiyatlarından bahsetmiyoruz bile! Exit Festival’e katılmak için İstanbul’dan Belgrad’a buradan rahatlıkla uçuş bulabilirsiniz. Belgrad’a indiğinizde ise tek yapmanız gereken Novi Sad’a giden bir trene veya otobüse atlamak… Gözünüzde büyütmeyin, 1 buçuk saat kadar kısa bir mesafe…

 

Çevreye Duyarlılığa 100 Puan

Festivale girdiğiniz zaman çevre duyarlılığına dikkat çeken tabelaları gördüğünüzde sakın şaşırmayın çünkü bu festival çevreye oldukça önem veriyor. Siz çimlere yayılın, müziğinizi dinlerken anın tadını çıkarın. Orada çektiğiniz fotoğrafları da bizlerle ve arkadaşlarınızla paylaşmayı unutmayın! :)

 

Yorum yaz.

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>