Yolcu Hakları

Atlasjet'ten Rusya'da dev yatırım

Türk havacılık sektöründe yüksek hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetiyle öne çıkan atlasjet,
havacılık sektöründe hizmet vermek üzere rusya’da yeni bir şirket kuruluşuna imza attı.
her iki alanda gerçekleştirilecek projeler için 110 milyon dolarlık yatırım yapılması öngörülen
şirkette atlasjet’in rus ortakları, rusya’nın en büyük inşaat şirketi olan npo mostovik ile omsk
bölge valiliği olacak.
Taraflar arasında 14 Eylül 2010 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü uyarınca, havayolu taşımacılığı hizmeti sunmak ve havalimanı işletmek üzere kurulacak şirket, Rusya Omsk merkezli olacak.
Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, Omsk Bölge Valisi Leonid Polejaev ve NPO Mostovik Başkanı Oleg Şişov tarafından imzalanan anlaşmaya göre, bu yılın sonuna kadar resmi kuruluşu tamamlanacak şirket, Sibirya’nın Omsk bölgesinde havayolu işletecek. Şirket aynı zamanda, Omsk-Fedorovka Havalimanı’nın ve kargo terminalinin yapım ve işletmesini de üstlenecek.
İlk aşamada yıllık 1 milyon yolcuya hizmet verme kapasitesine sahip olacak havalimanı, ihtiyaca göre kapasite artışına cevap verebilecek şekilde inşa edilecek. Yolcu terminali yanında yüksek kapasiteli kargo terminali inşaatı da aynı projede yer alıyor. Havalimanı ve kargo terminalinin 2013 yılı başında tamamlanıp hizmete açılması planlanıyor. Geçtiğimiz temmuz ayında Rusya ve Kazakistan arasında imzalanan Gümrük Birliği anlaşması ve Omsk’un Kazakistan’a yakın bir bölgede olması, özellikle kargo terminalinin önemini daha da artırıyor. Rusya’yı doğuda Çin’e, batıda Avrupa’ya bağlayan demiryolunun da havalimanı içerisinden geçirilmesi proje kapsamında yer alıyor. Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, imza töreni sonrası yaptığı açıklamada, Rusya’da imza altına alınan yeni ortaklığın Atlasjet açısından tarihi öneme sahip bir adım olduğunu belirterek, “Atlasjet olarak havacılık sektöründe 10 yıla yakın deneyim ve birikimimizi şimdi Rusya’ya taşımaya hazırlanıyoruz.
Bu ortaklık, Atlasjet’in hangi noktaya ulaştığının bir göstergesi, şirketimize uluslararası ölçekte
duyulan güvenin bir simgesidir. Aynı zamanda, “Atlasjet tarihinde bir kilometretaşı, bir dönüm noktası olup, ülkemiz ve bizim için gurur kaynağıdır” dedi.

Tüm Haberler için tıklayın...
0850 222 00 000850 222 00 00Blog