Yolcu Hakları

Atlasjet, H1N1 virüsüne karşı tedbirlerini aldı

Atlasjet Havayolları, Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) “domuz gribi” salgınının hızlanacağı uyarısı üzerine H1N1 virüsüne karşı uçaklarındaki tedbirlerini aldı  ve artırdı.

Dünyada ve Türkiye’de ciddi anlamda yayılma gösteren H1N1 virüsüne karşı, yolcu ve insan sağlığını korumak amacıyla Atlasjet, uçaklarında bir dizi tedbir uygulamaktadır.
Bu çerçevede kabin içi havanın temizlenmesi işlevi gören HEPA filtreleri filodaki tüm uçaklarda değiştirilmektedir. HEPA filtrelerin normal zamanlarda 20 ayda bir değiştirilmesi gerekirken H1N1 salgını nedeniyle, değişirilme zamanının gelip gelmediğine bakılmaksızın Atlasjet uçaklarındaki filtreler değiştirilmektedir.
Uçak içindeki havanın iki dakikada bir devirdaim olması ve bu sırada da HEPA filtrelerden geçmesi ile tüm bakteri, virüs, polen, toz ve duman temizlenmektedir.

Filtreleme işlemi sonunda uçak kabinlerinin, virüs ve bakterilere karşı en arındırılmış ortam olması sağlanmaktadır.
Yolcularımızın uçakta temas halinde olduğu yüzeylerin de mikroptan arındırılması için dezenfekte yapılmaktadır.
Atlasjet Havayolları, yolcuları ve çalışanlarını korumak ve uzun zamandır filosundaki uçaklarını düzenli olarak Airbus ve Boeing’in onayladığı ürünlerle, uçuş öncesi dezenfekte ettirmekte ve her uçuş öncesi uçaklarını ameliyathane kadar steril hale getirerek yolcularına uçuş emniyeti ve sağlık açısından bir artı daha katmaktadır.
Kullanılan  ürün dünyada pek çok havayolu tarafından kullanılmakta olup, virüse özellikle H1N1’e karşı yapılan testlerden başarılı şekilde geçmiş bulunmaktadır.
Ürün,uçak sefere çıkmadan önce yetkili personel tarafından özel cihazla uygulanmaktadır.
Uygulama profesyonel ekip tarafından kontrol edilip sertifika ile onaylanmaktadır. Uygulama sonrası, çalışma yapılan yerde virüs, bakteri gibi canlılar ölmektedir.
Kullanılan ürün insan sağlığı için tehlikeli olmayıp, Dünya Sağlık Örgütü ve Boeing ile Airbus tarafından onaylanmış olup gerekli sertifikasyonlara sahiptir.
Bunun dışında yolculuk sırasında yolcularımıza anti bakteriyel el temizleme jeli dağıtılmaktadır.

Atlasjet yolcuları gönül rahatlığı ile uçaklarımızda seyahat edebilirler.

Tüm Haberler için tıklayın...
0850 222 00 000850 222 00 00Blog