Yolcu Hakları

Atlasjet Mesleki Eğitim Merkezi açıldı

Nisan 2010’da temelleri atılan, ortaöğrenimini tamamlamış 300 öğrenciye eğitim imkanı sağlayacak olan Siirt Atlasjet Mesleki Eğitim Merkezi açıldı. Çıraklık, kalfalık ve ustalık olmak üzere üç yıllık eğitimler süresince sanayi sitesinde stajlarını da yapacak olan öğrencilerin, mezun olduklarında işleri hazır olacak. Açılış töreni sebebiyle Siirtlilere hitaben bir konuşma yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kente kazandırdığı mesleki eğitim merkezi için Atlasjet’e teşekkür etti.

Havayolu taşımacılığına yaptığı yatırımlarla seyahat kültürünün gelişimine destek sağlayan Atlasjet, sosyal sorumluluk bilinciyle hizmet alanındaki kazanımlarını toplumsal gelişime aktarıyor. Bu bilinç ve misyonla Nisan 2010’da temelleri atılan Siirt Atlasjet Mesleki Eğitim Merkezi’nin açılışı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Devlet Bakanları Egemen Bağış ve Cevdet Yılmaz, Siirt Milletvekilleri Afif Demirkıran ve Yılmaz Helvacıoğlu ile Siirt Valisi Musa Çolak’ın katılımıyla düzenlenen törenle yapıldı. Törende 32 yatırımcının bölgeye yaptıkları yatırımların önemine değinen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Atlasjet’e Siirt’e mesleki eğitim merkezi kazandırdığı için teşekkür etti.

Eğitime %100 Destek
Atlasjet Yönetim Kurulu Başkanı Murat Ersoy, “Eğitime %100 Destek” kampanyası kapsamında yapılan Siirt Atlasjet Mesleki Eğitim Merkezi’nin nitelikli eleman yetişmesine ve bu sayede bölgenin kalkınmasına önemli katkı sağlamasını hedeflediklerini söyledi. Doğudan batıya göçün önüne geçebilmek için eğitimin temel hareket noktası olduğunu ve çözümlerin de yerinde üretilmesi gerektiğini belirten Ersoy şunları söyledi. “Atlasjet olarak 2005 yılında Siirt’e uçuş başlatan Türkiye’deki ilk havayolu şirketi olduk. Siirt Havaalanı’nın altyapısına uygun iniş-kalkış yapabilen CRJ 700 ve CRJ 900 uçaklarımızı filomuzdan çıkardığımız için seferlerimize devam etmedik, buna rağmen bölgeye ve bölge halkının geleceğine katkı sağlamayı sürdürmek istedik. Spor ve bireysel bursların yanında ülkemizin en temel sorunlarından biri olan eğitim alanında daha kalıcı çözümler üretmek üzere Siirt Atlasjet Mesleki Eğitim Merkezi’ni kurduk.” Siirt Atlasjet Mesleki Eğitim Merkezi’nin bölgenin kalifiye ara eleman ihtiyacına yanıt verecek yetkinlik ve donanımda hazırlandığını belirten Murat Ersoy, Atlasjet olarak toplumsal sorumluluklarını eğitim alanında yerine getirmeye gelecek yıllarda da devam edeceklerini bildirdi.

Çırak, Kalfa ve Usta
Siirt Organize Sanayi Sitesi’nde 10 dönümlük arazi üzerine kurulan ve 1 milyon 200 bin TL maliyet bedeliyle yapımı tamamlanan Siirt Atlasjet Mesleki Eğitim Merkezi, ilk aşamada 8 derslik, 100 kişilik konferans salonu, 1 fen ve 1 bilgisayar laboratuvarı ile eğitim verecek şekilde düzenlendi. Merkezde, orta öğrenimini tamamlamış 300 öğrenci; çırak, kalfa ve usta olmak üzere 3 yıllık eğitimden geçerken, eğitimleriyle eş zamanlı olarak Siirt Organize Sanayi Sitesi’nde staj yapacak. Bu sayede staj döneminde teori ile pratiği buluşturan öğrenciler, mezun olduklarında profesyonel iş hayatlarına başlayabilecekler. Atlasjet Havayolları, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden, İstanbul’a üniversite öğrenimlerini devam ettirmek için gelen ihtiyaç sahibi öğrencilere verdiği burs desteğini, 2010 yılında 300 öğrenci seviyesine yükselterek eğitime verdiği koşulsuz desteğini sürdürmektedir. Atlasjet Havayolları’nın burs desteği sunduğu 300 öğrenci; İstanbul’un çeşitli üniversitelerinde İşletme, Tıp, Mühendislik, Mimarlık, Hemşirelik gibi bölümlerde öğrenimlerine devam etmektedirler.

Bu projede kız öğrencilerimize verilen destek çoğunlukta olup, ülkemizde, ekonomik koşulların yetersizliği yüzünden eğitim olanaklarından yararlanamayan binlerce kız çocuğumuza Atlasjet sahip çıkıyor. Atlasjet, kız çocuklarımızın meslek sahibi, ufku açık, eğitimli ve aydın bireyler olabilmeleri için tek şartın okumak olduğunu bilerek onların eğitimlerini destekliyor. Verilen bu destekten dolayı bölgedeki ailelerin de güveni sağlanıyor. 2010 yılında burs ve diğer giderler için ayrılmış olan bütçe 700 bin TL’dir. Atlasjet Havayolları ile seyahat eden yolcularımızın bilet ücretlerinden sağlanan gelirlerin önemli bir kısmı yukarıda belirtilen projelere aktarılarak geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın eğitimine ayrılıyor. Gençlerimize sağladığımız eğitim katkı payının her geçen sene artırılması havayolumuzun hedefidir.

Tüm Haberler için tıklayın...
0850 222 00 000850 222 00 00Blog