Yolcu Hakları

Atlasjet Bodrum Bale Festivali'ne sponsor oldu

Atlasjet Bodrum Bale Festivali'ne sponsor oldu

Dünyanın en iyi 10 festivalinden biri sayılan Aspendos Uluslararası Opera ve Bale Festivali’nin resmi havayolu ulaşım  sponsorluğunu üstlenen Atlasjet, şimdi de 7. Bodrum Uluslararası Bale Festivali’ne havayolu ulaşım sponsoru oldu.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün sanatsal organizasyonuyla düzenlenen 7. Bodrum Uluslararası Bale Festivali; Bodrum Belediyesi’nin değerli katkıları ile 19 - 30  Ağustos 2009 tarihleri arasında Bodrum Kalesi’nde yapıldı.

Bale Festivali’nin 19 Ağustos’taki açılışı; sahne sanatlarının en özgür ifadesiyle hayat bulan modern dansın ülkemizdeki başarılı temsilcisi Ankara Devlet Opera ve Balesi, Modern Dans Topluluğu’nun (MDT) bu yıl prömiyerini yaptığı ve seyircinin büyük beğenisini kazanan eseri  “Bin Kalp Atışı” ile yapıldı.

Konuk ülkemiz Fransa’da çalışmalarını sürdüren Kafig Topluluğu, festival kapsamında “Tricôté” adlı gösterileri ile 22 Ağustos’ta sahne aldı.

25 - 26 Ağustos 2009 tarihlerinde Antalya Devlet Opera ve Balesi, Türk tarih ve kültürüne bale çalışmalarıyla yaptığı katkılar ile tanınan koreograf Merih Çimenciler’e ait “Harem” adlı baleyi sahneledi.

7. Bodrum Uluslararası Bale Festivali;  Marsilya Devlet Balesi’nin gösterisi ile sona erdi. 29 - 30 Ağustos tarihlerinde sahne alarak festivalin kapanış temsilini gerçekleştiren Marsilya Devlet Balesi birbirinden güzel 3 farklı eser ile sanatseverlerle buluştu.

Atlasjet olarak “Yolcusunu en çok seven havayoluyuz” sloganı ile 2009’da başlattığımız hizmetlerimizi sanata ve sanatçıya verdiğimiz destekle sürdürüyoruz. 7. Bodrum Uluslararası Bale Festivali’ne havayolu ulaşım sponsoru olmaktan dolayı mutluluk ve gurur  duyduk.

Tüm Haberler için tıklayın...
0850 222 00 000850 222 00 00Blog