Yolcu Hakları

Atlasjet 2010 Yılının En Çok Vergi Veren Havayolu Şirketi Oldu

Atlasjet 2010 yılında ödediği 9.9 milyon TL kurumlar vergisi ile “En çok vergi veren havayolu şirketi” oldu. 2010 yılını 516.7 milyon TL ciro ile kapatırken, net karını ise 48.8 milyon TL’ye yükseltti.

Atlasjet büyük bir ivme ile büyümeye devam ediyor. 36 milyon TL’lik sermayemiz ile kurulduğumuzdan bu güne 8.5 kat, 517 milyon TL net ciromuz ile 11.5 kat büyüme kaydettik.
Sektöre sunduğumuz e-bilet uygulamamız, self check-in kiosklarımız, iPhone ve Blackberry uygulamamız, uçak + otobüs servisi entegrasyonumuz, IATA (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği) üyesi olan ilk özel havayolu olma özelliğimiz ile yolcularımıza “ilk”leri yaşattık. 2012’de hedefimiz Atlasjet Rusya ve Atlasjet Irak’ı kurarak konforumuzu ve kalitemizi bu ülkelerdeki misafirlerimizle de sonra paylaşmak olacak” diyerek sözlerine şöyle devam etti: “Havayolu taşımacılığına yaptığı yatırımlarla seyahat kültürünün gelişimine destek sağlayan Atlasjet, sosyal sorumluluk bilinciyle hizmet alanındaki kazanımlarını toplumsal gelişime aktarıyor. Nisan 2010’da temeli atılan ve çok
kısa bir sürede tamamlanarak Ekim 2010’da öğretime açılan Atlasjet Siirt Mesleki Eğitim Merkezi
orta öğrenimini tamamlamış 300 öğrenciye eğitim imkanı sağlıyor. Çıraklık, kalfalık ve ustalık olmak üzere üç yıllık eğitimler süresince sanayi sitesinde stajlarını da yapacak olan öğrencilerin, mezun olduklarında işleri hazır olacak. Siirt Organize Sanayi Sitesi’nde 10 dönümlük arazi üzerine kurulan Siirt Atlasjet Mesleki Eğitim Merkezi, ilk aşamada 8 derslik, 100 kişilik Konferans Salonu, 1 Fen ve 1 Bilgisayar Laboratuvarı ile eğitim verecek şekilde düzenlendi.” Toplantıda konuşma yapan Atlasjet Genel Müdürü Orhan Coşkun da, sektördeki pilot açığını kapatmak hedefiyle Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu işbirliği ile Atlasjet Havayolları’nın bünyesinde kurulan Atlantic Flight Academy’nin Mayıs ayı itibariyle teorik eğitime başladığını belirterek, yedi adet 2011 model glass kokpit Diamond eğitim uçağını satın alan AFA’nın, 2012 yılında eğitim uçaklarının sayısını 20’ye yükselteceğini, AFA’nın B-757 ve A320 simülatörleri, kendi eğitim pisti ve öğrencilerin kalacağı tesisler ile 2 yıl gibi kısa bir zamanda bölgenin en büyük uçuş eğitim tesisi olmasının hedeflendiğini sözlerine ekledi.

Tüm Haberler için tıklayın...
0850 222 00 000850 222 00 00Blog