UÇUŞ ARA

TAOC Başkanı seçildi.

8 Nisan’da Trabzon’da gerçekleştirilen Türkiye Havayolu İşletmecileri Komitesi (TAOC) Genel Kurul Toplantısı’nda, Atlasjet Antalya Bölge Müdürü Serdar Ali Ermiş TAOC Başkanı seçildi.

Havayolu ve havayollarına hizmet veren kuruluşların devletin kurum ve kuruluşlarıyla operasyonel koordinasyonunu sağlamak amacıyla kurulan TAOC’un genel kurul toplantısında konuşma yapan TAOC Başkanı Serdar Ali Ermiş; “Havayollarının oluşturdukları komiteleri şu an için 10 meydanda faal hale getirdik. Bu komitelerin oluşturduğu Türkiye Havayolu İşletmecileri Komitesini de şu an burada topladık. Tek arzumuz Türkiye’de havalimanları ve alanlarında standartların aynı olmasını sağlamak. Havacılık, kurallar üzerine kurulmuş bir yapıya sahiptir.
Bunu yaparken de çok zorlanıyorsunuz. Eğer kuralları eşit hale getiremezseniz ve her havalimanında farklı uygulamalar olursa büyük sıkıntı yaşanır. Bu nedenle biz bu çalışmaları kamu kurumlarıyla da özel sektörle de bir araya getirerek operasyonların en kolay şekilde nasıl yürüyeceğinin tespitini yapıyoruz. Bunu da Devlet Hava Meydanları, Sivil Havacılık, Gümrük Müsteşarlığı ve Ulaştırma Bakanlığı ile paylaşarak birtakım şeylerin daha kolay yapılabilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Atlasjet Havayolları olarak değerli çalışma arkadaşımızın bu önemli göreve
seçilmesinden dolayı gurur duyuyor ve kendisine çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Tüm Haberler için tıklayın...

0850 222 00 00