Yolcu Hakları

ATLASGLOBAL, SOS ÇOCUKKÖYÜ’NÜ UÇURDU

Her sene 23 Nisan Ulusal Egemelik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, daha önce hiç uçağa binmemiş çocukları uçakla tanıştırmayı kendine misyon edinen Atlasglobal Havayolları, bu sene SOS Çocukköyü Derneği KKTC’den çocukları İstanbul’a uçurarak onlara eşsiz bir gün yaşattı.

Kaliteli hizmet ve konforlu uçuşu daha geniş kitlelere yaymayı hedefleyen Atlasglobal, daha önce hiç uçağa binmemiş ve binme imkanı olmayan çocukları uçuşlarında ağırlayarak onlara farklı bir tecrübe yaşatıyor. Her sene uçuş noktaları arasındaki farklı şehirlerden minikleri uçuran Atlasglobal, bu sene “SOS Çocukköyü Derneği KKTC”li çocukları İstanbul’a seyahat ettirdi.

Atlasglobal, bakıma muhtaç çocuklara aile tipi bakım vermek ve onları uzun vadede, aşamalı destek programlarıyla kendine güvenli, bağımsız bireyler olarak yetiştirmek amacıyla Kıbrıs’ta faaliyet gösteren “SOS Çocukköyü Derneği KKTC”li 20 çocuk ve dernek yöneticilerini 28 Nisan günü KK1019 uçağı ile Kıbrıs’tan İstanbul’a uçurdu. İlk defa uçağa binmenin heyecanını yaşayan çocuklar, hem ilk uçuş tecrübelerini tattılar hem de İstanbul’un tarihi ve kültürel güzelliklerini yerinde görme imkanı yakaladılar.

Kıbrıslı çocukları karşılayan Atlasglobal yöneticileri yaptıkları açıklamada, amaçlarının 23 Nisan Ulusal Egemelik ve Çocuk Bayramı kapsamında imkanı olmayan çocukları havacılık ile tanıştırmak ve sevdirmek olduğunu vurgulayarak, bugün havacılıkla tanışan çocukların belki yarının kaptan pilotları olacağına dikkat çekerek bunu her sene gerçekleştirdikleri geleneksel bir sosyal sorumluluk projesi olarak benimsediklerini belirttiler.

Grup, Atatürk Havalimanı’ndan hareket ederek İstanbul şehir turu yaptı. Sultanahmet’te tarihi mekanları gezen ve ardından Boğaz’da tekne turu yapan çocuklar eşsiz bir günün ardından aynı akşam Atlasglobal’in uçuşu ile Kıbrıs’a geri döndü. 

Tüm Haberler için tıklayın...
0850 222 00 000850 222 00 00Blog