Yolcu Hakları

Atlasjet'e duyulan güven tescillendi

2001 yılında kurulan ve 2004 yılında SHGM tarafından “İç ve Dış Hatlarda Tarifeli ve Tarifesiz Seferlerle Yolcu ve Yük Taşımacılığı” yapmak üzere ruhsatlandırılarak, iç hatlarda tarifeli seferlerine başlayan ATLASJET yükselmeye devam ediyor.

Türkiye’de IATA üyesi ilk ve tek özel havayolu şirketi olan ATLASJET, operasyonel güvenlik denetimi tescili IOSA’yı da bünyesine ekledi.

IATA’nın, operasyonel güvenlik denetimini başarıyla tamamlayan ATLASJET, IOSA Tescili’ni de aldı. Havacılık sektörüne özel tasarlanmış; dünya kriterlerine uyumlu hale getirilen operasyonel güvenlik standardı tescili IOSA, bir havayolunun uluslararası alanda tanınan ve uygulanması önerilen 900’ün üzerinde standardını kapsar ve IOSA denetimi her 24 ayda bir yenilenir. ATLASJET, uçuş öncesi, uçuş esnası ve uçuş sonrasında gösterdiği operasyon güvenliği performansıyla, uluslararası arenada da bu tescili almaya hak kazandı.

Uçuş emniyetini en önemli öncelik olarak benimseyen ATLASJET, aldığı IOSA Tesciliyle, havacılık sektöründeki etkin ve öncü konumunu bir kez daha vurguladı. ATLASJET, tüm IOSA standartlarını karşılayarak, dünyanın önde gelen havayollarıyla ilişkilendirilen, operasyonel standartlar ve kalite doğrultusunda operasyonlarını yönettiğini uluslararası arenada da ispatladı. ATLASJET uçuş güvenliği, dakikliği, uçuş sayısı, deri koltuklu - konforlu uçakları, genç ve dinamik filosu, uyguladığı fiyat politikası ve doyurucu ikramlarıyla, yüksek standartta kaliteli hizmet sunuyor. IOSA Tescili, ATLASJET’in kalite odağını da desteklemektedir.

Müşterilerden gelen talepler ve ihtiyaçlar doğrultusunda sunduğu hizmetleri sürekli güncelleyen, sektöründe öncü ATLASJET, filosuna kattığı bölgesel jetleriyle de, Edremit, Siirt, Uşak, Tokat ve Çanakkale’ye uçabilen tek havayolu şirketidir.

2005 yılında % 75 doluluk oranına sahip ATLASJET; % 86 doluluk oranıyla 2006’yı birincilikle kapattı. 2007’nin ölü sezon olarak nitelendirilen ilk dört ayını %89 doluluk oranıyla tamamlayan ATLASJET, 2005 yılında, 265 milyon $ olarak açıkladığı cirosunu, 2006 yılında 340 milyon $’a çıkardı; ATLASJET, 2007 yılında cirosunu 380 milyon $ olarak hedefliyor.

*IATA - International Air Transport Association (Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği)

*IOSA - International Operational Safety Audit (Operasyonel Güvenlik Denetimi)

Tüm Haberler için tıklayın...
0850 222 00 000850 222 00 00Blog