Yolcu Hakları

Lise Öğrencilerinin "Uçak" Heyecanı

AtlasJet tarafından yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında daha önce uçağa binmeyen 30 lise öğrencisi ilk kez uçağa bindi. İstanbul'a gelen çocuklar, tarihi ve turistlik yerleri gezdikten sonra Yozgat'a geri döndüler.   

Yozgat'ın Çayıralan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Oğuz, organizasyona 30 öğrencinin katıldığını belirterek, "AtlasJet böyle bir organizasyon yaptığı için mutluyuz. Yozgat Çayıralan'daki 30 öğrencimizi ücretsiz olarak buraya getirdiler. Gezdirip, geri götürecekler. Atlasjet'in İcra Kurulu Başkanı'na, AtlasJet'in Yönetim Kurulu Başkanı'na bu organizasyonu yaptıkları için çok teşekkür ederiz. Bizim aksiyon değerlendirmemiz vardı. Bu değerlendirmede başarılı olan öğrencileri geziye götürüyorduk. AtlasJet organizasyonu yaptı. Bizde bu değerlendirmede başarı gösteren lise öğrencileri arasında bir değerlendirme yaparak bu geziye katıldık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.  

Projeye ev sahipliği yapan AtlasJet Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Hicran Tekin de, "Bu projenin amacı hiç uçağa binmemiş çocukları uçağa bindirmek ve onlara bu heyecanı yaşatmaktı. Lise öğrencileri ilk kez uçağa biniyorlar. Onların yüzlerindeki bu mutluluğu görmek ayrı bir zevk. Çocuklar genelde ilk başta biraz korku ile karışık bir heyecan yaşıyorlar. Çünkü ilk kez biniyorlar uçağa. Tahmin edemiyorlar nasıl bir duygu olduğunu. Biraz heyecanlanıyorlar, indikleri zamanda inanılmaz bir coşku ile karşılaşıyoruz. Onları ilk kez kendi uçağımızla taşımak bizim için çok büyük mutluluk. 18 Ocak'ta başladığımız bir destinasyonumuzdu Kayseri. İlerleyen günlerde Gaziantep'ten de öğrencileri getirmeyi planlıyoruz. Bu organizasyonlarımız devam edecek. 23 Nisan'da yine bir organizasyon yapacağız" diye konuştu.

Daha önce uçağa hiç binmediğini söyleyen Mustafa Gencer adlı öğrenci, "Yozgat Çayıralan'da öğrenciyim. 11. sınıftayım. Daha önce hiç uçağa binmedim. Çok güzel bir duygu. Biraz sıkıntı oldu ama inerken alıştım. Sıkıntı olmadı. Bir an kendimi kuş gibi hissettim. Çok güzel bir duyguydu" dedi.

İstanbul'a ilk kez geldiğini söyleyen Zeliha Güneş ise, "İstanbul'a ilk defa geliyorum. İstanbul'da ilgimi her yer çekiyor. Her yeri merak ediyorum. Arkadaşlarımla beraber olmak çok daha güzel oluyor. Bende uçağa ilk defa bindim. İlk defa bindiğim için heyecanlıydım. Başlarda korktuk ama daha sonra alıştık. Kokpite gittim, orası daha farklıydı. Ama pilotluğu düşünmezdim" şeklinde konuştu. 

Tüm Haberler için tıklayın...
0850 222 00 000850 222 00 00Blog