Yolcu Hakları

Önemli Duyuru

Yolcularımızın Dikkatine


Atatürk Havalimanı’ndaki detaylı pasaport kontrollerinde yaşanan aşırı yoğunluk nedeniyle dış hat uçuşlarınıza 4 saat öncesinden havalimanında bulunmanızı önemle rica ederiz

16 Temmuz Sonrası Dubai (Sharjah) Biletlerinin İptal ve Değişiklikleri Hakkında:

28 Haziran - 15 Temmuz 2016 arasında düzenlenmiş biletler için, Atlasglobal’in 15 Temmuz ve sonrasındaki Dubai (Sharjah) varışlı ve çıkışlı tüm seferlerine kayıtlı yolcuların, 31 Ocak 2017 tarihine kadar işlem yaptırmaları kaydı ile ücret kurallarına bakılmaksızın;


-Rezervasyon ve parkur değişiklikleri aynı ücret sınıfında yer olmasına bakılmaksızın ücretsiz yapılacaktır.
-İade taleplerinde, hiç kullanılmamış biletler için ücret kuralları dikkate alınmadan cezasız iade yapılacaktır. Bir bölümü kullanılmış biletlerde ise istek dışı (involuntary) kapsamında değerlendirilecek olup cezasız işlem yapılacaktır.

Tüm Yurt Dışı ve K.K.T.C. Yocularımızın Dikkatine:

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün talimatına göre; 

1- Devlet memuru olmayan Nüfus Cüzdanı veya Umuma Mahsus Pasaport ile yurt dışı veya

K.K.T.C. ‘ye  gitmek isteyen yolcular için, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) internet sitesinden alınan hizmet belgesi ile memur olmadıklarını ispat eden kişilerin yurtdışına çıkışlarına izin verilecektir.

2- Devlet memurluğundan emekli olan hususi pasaport hamili yolcular,  emekli tanıtım kartının

aslını ibraz etmeleri halinde veya sistem üzerinden kontrol edilmek suretiyle,emekli eş ve çocukları ile

müstafi eş ve çocukları da yine sistem üzerinden kontrol edilerek çıkış işlemleri gerçekleştirilecektir.

3- Emniyet Teşkilatından 01/01/2014 tarihinden önce emekli olan hususi pasaport hamili yolcular, emekli tanıtım kartının aslını ibraz etmeleri halinde veya sistem üzerinden kontrol edilmek suretiyle,

emekli eş ve çocukları ile müstafi eş ve çocukları da yine sistem üzerinden kontrol edilerek çıkış işlemleri gerçekleştirilecektir. 


4- Emniyet Teşkilatından  01/01/2014 tarihinden sonra emekli olan veya müstafi sayılan Emniyet Teşkilatı mensupları, ikametinin bağlı bulunduğu Emniyet Müdürlükleri / Personel Şube Müdürlüklerinden

İl Emniyet Müdürünün / veya yetkili kılacağı kişinin bilgisi dahilinde alacakları yurtdışına çıkmalarında mahsur olmadığına dair belge ile çıkış yapabileceklerdir.

5- Aktif/ görevde olan Hususi (Yeşil) ve Hizmet damgalı (Gri) pasaport hamili kamu görevlileri,

mensubu bulunduğu makamın yetkili amirinin vereceği yurtışına çıkmalarında mahsur olmadığına dair belgeyi hudut kapılarında ibraz etmeleri halinde yurt dışına çıkış yapabileceklerdir. 

6- Hususi ve Hizmet damgalı pasaport hamili kamu çalışanının hakkından dolayı pasaport alan,

eş ve çocukları için, çalışanın kurumundan alacağı “kurumumuzda görevli çalışanımızın yurtdışına çıkmasında mahsur olmadığı, eş ve çocuklarının çalışanın hakkından dolayı pasaport hamili olduğu” şeklinde yazı alınması halinde çıkış işlemleri yapılacaktır. 
0850 222 00 000850 222 00 00Blog