Ayrıcalıklar

Uçan Şef

Flying chef hizmeti, 3 saat ve üzeri uçuşlarımızda Business class yolcularımıza gurme yolculuk keyfi yaşatıyor. Tecrübeli uçan şeflerimiz tarafından hazırlanan Türk ve Dünya mutfağının seçkin lezzetleri, zengin ikram seçenekleri ile sunuluyor. Lezzetli atıştırmalıklar ve farklı içecek alternatifleri de gökyüzünde zamanın nasıl geçtiğini unutturuyor.

Misafirlerimiz için özel olarak pişirilen yemeklerin sunuma hazırlanması ve müşterilerin isteğine uygun olacak şekilde ısıtılması uçan şeflerimizin başlıca görevleri arasında yer alıyor. Yemeğin hazırlanışından servisine kadar geçen tüm süreçten tecrübeli şefler sorumlu oluyor. Kabin ekibinin desteği ile gerçekleştirilen sunum esnasında uçan şef, yemeklerin içeriği ve hazırlanışı hakkındaki önemli bilgileri de yolcularla paylaşıyor.   

Çorba, salata ve deniz mahsulleri gibi hafif atıştırmalıkların yer aldığı ordövr tabağı ile açılış yapılıyor. Tavuk, balık, ya da et alternatifleri ile ikram edilen sıcak yemeklerin yanına salata, pilav veya makarna gibi yemekler de ilave ediliyor. Yolcular, hem yemek menüsü hem de ana yemeğin ardından gelen tatlı ve içecek seçenekleri içinden özgürce seçim yapabiliyor.