SÖZLEŞME ŞARTLARI

Bu siteye girmek ve kullanmak suretiyle aşağıda belirtilen kurallara ve koşullara bağlı  kalmayı kabul etmiş bulunuyorsunuz. ATLASJET HAVACILIK A.Ş.(Bundan böyle ATLASGLOBAL olarak anılacaktır) herhangi bir bildirim yapmaksızın veya sorumluluk kabul etmeksizin kurallar ve koşulları değiştirme hakkını saklı tutmaktadır.

Kayıt anında size bildirilen bilet ücretinin tamamı (vergiler, harçlar ve hizmet bedeli dahil) kredi kartınızdan tahsil edilecektir.
Bu işlem sonucunda biletinizi e-mail yolu ile ya da merkez ofislerimizden havalimanlarından alabilirsiniz. Ödeme yaptıktan sonra seyahatiniz kesinleşmiş kabul edilecek olup daha sonra rezervasyon kaydınızda ve uçak biletinizde yapacağınız iptal ve değişiklikler aşağıdaki kurallar doğrultusunda işlem görecektir.
Yapılan rezervasyon bir başkasına devredilemez, isim değişikliği yapılamaz. Yolcu rezervasyon kaydındaki uçuşu gerçekleştirmediği takdirde hizmet bedeli ve ücret iadesi yapılmaz. Sefer iptali ve gecikme halinde bir başka havayolu ile devam uçuşu olan yolcuların sorumluluğu Atlasglobal Havayolları'na ait değildir. Yolcular devam uçuşları için yeni bilet talebinde bulunamazlar. 

Atlasglobal, ön rezervasyon için verilen opsiyonu, yeni tarihi irtibat mail adresine bildirmek şartıyla tek taraflı olarak değiştirme hakkına sahiptir. Ayrıca Atlasglobal, geçersiz veya doğru olmayan irtibat mail adresi verildiği durumlarda ön rezervasyonu iptal etme hakkını saklı tutar.

Taşıyıcı Kurallarında aksi öngörülmedikçe, hükümet veya başka bir yetkili merci veya bir havalimanı işleticisi tarafından, Yolcuya ilişkin olarak veya Yolcunun herhangi bir hizmet veya imkandan faydalanması nedeniyle tahakkuk eden herhangi bir vergi, harç veya ücret ilan edilmiş ücretlere ve giderlere ilave edilir ve Yolcu tarafından ödenir.

İÇ HAT UÇUŞLARDA; UÇAK TARİFELİ KALKIŞ SAATİNDEN EN GEÇ 1 SAAT ÖNCE HAVALiMANINDA OLUNMASI GEREKMEKTEDİR VE TARİFELİ KALKIŞ SAATİNDEN 40 DK ÖNCESİNE KADAR BAGAJ VE CHECK IN İŞLEMLERİNİ TAMAMLAMAMIŞ OLAN YOLCULAR O UÇUŞ İLE İLGİLİ TÜM HAKLARINI KAYBEDERLER. 

DIŞ HAT UÇUŞLARDA; UÇAK TARİFELİ KALKIŞ SAATİNDEN EN GEÇ 3 SAAT ÖNCE HAVALiMANINDA OLUNMASI GEREKMEKTEDİR VE TARİFELİ KALKIŞ SAATİNDEN 60 DK ÖNCESİNE KADAR BAGAJ VE CHECK IN İŞLEMLERİNİ TAMAMLAMAMIŞ OLAN YOLCULAR O UÇUŞ İLE İLGİLİ TÜM HAKLARINI KAYBEDERLER.

GENEL KURALLAR:
1. Yapılan bir rezervasyon bir başkasına devredilemez, isim değişikliği yapılamaz.
2. Atlasglobal’in tarifelerine, kurallarına, yönetmeliklerine ve ilgili kanunlara göre; nakit ödemelerin iadesi yalnız yolcuya yapılır ve biletin iadesi alındığı yerden yapılır. Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iadesi, ödeme yapılan kredi kartına ödeme şekline göre yapılır.
3. Yolcu uçuşunu biletin düzenlenme tarihinden itibaren 1 (bir) yıl içerisinde gerçekleştirmediği takdirde 1 (bir) yılın sonunda bilet ve uçuş ile ilgili tüm haklarını kaybeder. Bilet bu tarihten itibaren kendiliğinden geçersiz olmaktadır.
4. İhtilaf vukuunda Atlasglobal elektronik kayıtları geçerlidir.
5. Uçuş için gerekli seyahat dökümanlarını yanında bulundurmak yolcunun sorumluluğundadır.
6. Sefer iptali ve gecikme halinde ayrı düzenlenen bilette devam uçuşu olan yolcuların sorumluluğu Atlasglobal Havayolları’na ait değildir. Yolcular kullanamadıkları uçuşları için yeni bilet talebinde bulunamazlar.

UYARI: İş bu Taşıma, Türk Sivil Havacılık Kanununda gösterilen sorumluluğun sınırlandırılmasına ilişkin hükümlere bağlı olup, Tasıyıcı Atlasglobal’in sorumluluğunu sınırlandıran veya kaldıran tüm hükümler Atlasglobal’in acenteleri, personeli ve temsilcileri lehine de uygulanır. Bilet ve Taşıma Atlasglobal tarife ve kuralları ile ilgili kanun ve yönetmeliklere tabidir.

BAGAJ KURALLARI:

Serbest bagaj hakkı bilet üzerinde belirtilmekte olup, bu miktarı aşan her kilo başına ücret tahsil edilir. Canlı hayvan taşıma, tekerlekli sandalye(doktor raporu ibraz edemeyen yolcular için), özel bagajlar(bisiklet, dalış takımı, paraşüt, golf takımı, kayak takımı, vb.) ücrete tabidir. Birden fazla golf takımı ve kayak takımlarının ilki ücretsizdir. Kokulu yiyeceklerin uçağa alınması yasaktır. Ayrıntılı bilgi için lütfen acentenize başvurunuz ya da web sitemizde(www.atlasgbl.com) Sıkça Sorulan Sorular sayfasını ziyaret ediniz.

BİLET İPTAL, DEĞİŞİKLİK, İADE KURALLARI:

Tarih değişiklikleri ve açık tarihli biletlerin tarihlendirilmesi durumunda, işlemin yapılacağı tarihte esas olan uçuş günü/sınıf tarifesi üzerinden ücretlendirme yapılacaktır. Buna göre ilk ödenen ücret ile uçuşun gerçekleşeceği güne ait ücret arasında fark bulunuyorsa, bu fark yolcudan tahsil edilir. Bütün sınıflar için iptal durumunda hizmet bedeli (SF) iade edilmez. Daha düşük ücretli bir sınıfa değişiklik yapılması halinde ücret iadesi yapılmamaktadır. Bilet sınıf kuralları farklılık gösterebilmektedir. Detaylı sınıf kurallarının bilgisini, bilet satın alma aşamasında seçeceğiniz sınıfa göre alabilir/görüntüleyebilir ve satın aldığınız biletin üzerinde de görüntüleyebilirsiniz.

*** Gidiş – dönüş düzenlenmiş rezervasyonlarda, iptal-değişiklik ve açığa alma işlemlerinde, rezervasyondaki en kısıtlı kurala sahip seferin kuralları baz alınarak, bilet bedelinin tamamı üzerinden cezai işlem uygulanmaktadır. 

----
Tüm uçuşlarda bebek bagaj hakkı 10kg olup 1 adet bebek arabası taşınması ücretsizdir.

Bagajın uçuşa kabulü için her bir parçasının 32 kiloyu aşmaması gerekir.
---- 
 Sizlere web sitemizden biletinizi alırken 2 farklı ödeme seçeneği sunuyoruz.

Bunlardan biri ''KREDİ KARTI STANDART ÖDEME '' diğeri '' KREDİ KARTI GÜVENLİ ÖDEME (3D SECURE )'' seçeneğidir.
''GÜVENLİ ÖDEME (3D SECURE)'' seçeneğinden yapılan tam güvenli, tek kullanımlık şifreli işlemlerde havalimanlarında check-in işlemleri sırasında ödeme yaptığınız kredi kartını ibraz etme zorunluluğunuz bulunmamaktadır, sadece geçerli bir kimlik ibrazı yapmanız yeterli olacaktır. Şifresiz(yarım güvenli) yapılan işlemlerde ise havalimanında standart ödeme kurallarına göre işlem görecektir(kimlikle birlikte kart ibrazı aranacaktır).''KREDİ KARTI STANDART ÖDEME '' seçeneğinizi kullanmanız haline CHECK-IN ESNASINDA KREDİ KARTI İBRAZ ETMEK ZORUNDA KALIRSINIZ. Eğer ödemenizi kendi kredi kartınızı kullanarak yaptıysanız Check-in esnasında aynı kredi kartını veya Atlasmiles üyesi iseniz Atlasmiles kartınızı geçerli kimlik belgeniz ile ibraz etmeniz gerekecektir.
Ödeme esnasında kullandığınız kredi kartı başkasına ait ise check-in esnasında sizden şahsınıza ait bir kredi kartı talep edilecektir. Zira, şahsınıza ait olmayan kredi kartı kullanımı sonucu bilet ücretinin tahsili sonrası vaki itiraz üzerine iade edilmesi veya herhangi bir nedenle tahsil edilememesi hallerinde, bilet ücreti tarafınıza ait kredi kartından başkaca bir işleme gerek kalmaksızın tahsil edilecektir. Yolcu, sözkonusu maddeleri beyan, kabul ve taahhüt etmiştir.
Eğer şahsınıza ait bir kredi kartı yanınızda bulunduramayacaksanız ödeme işleminde kullanılan kredi kartının sahibinin beraberinizde check-in kontuarına gelerek kendi kredi kartı ile uçuşunuza müsaade ettiğini onaylaması gerekecektir.
Bu işlemler sırasında geçerli kimlik belgelerinizin ibrazı zorunludur. Aksi durumda uçuşa kabulünüz mümkün olmayacaktır.

Genel kurallar, koşullar ve ortaya çıkabilecek herhangi bir ihtilaf Türk kanunlarına tabi olup, ihtilafların çözümünde İstanbul mahkemeleri münhasıran yetkilidir.

ATLASGLOBAL web sitesinde mevcut olan bilgilerin tamlığı ve doğruluğu hakkında herhangi bir taahhütte ve beyanda bulunmamaktadır ve bu bilgileri güncelleştireceği hususunda da bir taahhütte bulunmamaktadır. ATLASGLOBAL, herhangi bir zamanda gerek gördüğü takdirde, sistemin çalışmasını geçici bir süre askıya alabilir veya tamamen durdurabilir. Sistemin geçici bir süre askıya alınması veya tamamen durdurulmasından dolayı Atlasglobal e-ticket alan kişilere veya üçüncü şahıslara karşı hiçbir sorumluluğu olamayacaktır. 

ATLASGLOBAL'İN WEB SITESINDE BULACAĞINIZ MATERYALLER VE BİLGİLER "MEVCUT HALİ İLE" SUNULMUŞTUR VE KANUNLARIN CEVAZ VERDIGI ÖLÇÜDE, ATLASGLOBAL, ŞARTLARA, KALİTEYE, PERFORMANSA, PAZARLANABİLİRLİĞİNE, BELLİ BİR AMACA UYGUNLUĞUNA ATLASGLOBAL'İN WEB SAYFASINDA YER ALAN VEYA BUNLARLA BAĞLANTILI BİLGİ, HİZMET VEYA ÜRÜNLERI ETKİLEMEDİĞİNE İLİŞKİN VE BUNLARLA SINIRLI OLMAKSIZIN SARİH VEYA ZIMNİ HERHANGI BIR GARANTI VERMEMEKTEDIR.
Bu site, Atlasjet Havacılık A.Ş. tarafından T.C. yasalarına uygun olarak yayınlanmaktadır. 

Şahsınıza ait bilgilerin gizliliğinin bizim için esas teşkil ettiğini ve bu konuda kanunen yetkili kılınan merciler dışında müşterinin onayı olmadan herhangi bir 3. şahıs, kurum ve kuruluş ile paylaşılmayacağını, teyit ve taahhüd ederiz.
Bu Web sitesi çeşitli bağlantılar içerir. Bu bağlantılar ve içerikleri ile ilgili tüm sorumluluk sahiplerine aittir, gizlilik esasları bağlantı verilen web sitelerinin kendi gizlilik politikalarıyla belirlenir. Bağlantı verilen web siteleri ile ilgili olarak erişiminden, içeriğinden, kullanımından ve tarafınızca verilen bilgilerden doğan sorumluluk tamamen size ait olacaktır. 
Atlasjet Havacılık  A.Ş.  paylaştığınız; bunlarla sınırlı olmamak kaydıyla, adınız, soyadınız, adresiniz, telefon numaralarınız, e-posta adresleriniz, kimlik bilgileriniz, bilet ve seyahatleriniz gibi kişisel bilgilerinizi toplayabilir.   Atlasglobal web sitesinde toplanan şahsınıza ait bilgiler öncelikle taleplerinizi karşılamak üzere sonrasında ise sizlere daha iyi, kaliteli, hızlı ve bireysel hizmet sunabilmek, web sitemizi geliştirmek, yazışmalar için müşteri listesi oluşturmak, Atlasglobal hesabınızla ilgili işlemleri düzenlemek, veri tabanı oluşturarak listeleme, raporlama, doğrulama, analiz ve değerlendirmeler yapmak ve istatistiki bilgiler oluşturmak,  promosyon, kampanya çalışmalarımızı planlamak, hizmetlerimizi geliştirmek, e-posta gönderilirken yaşanabilecek sorunlara çözüm getirmek amacıyla kullanılmaktadır. 
İş bu bilgiler; hizmetin tam ve eksiksiz yerine getirilmesi, satış işlemlerinin gerçekleştirilmesi, piyasa bilgilerinin geliştirilmesi yönünden, Atlasglobal grup şirketleri, Atlasglobal acenteleri, çalışanları, ofisleri,  işin uzmanları, yasal zorunluluk olması halinde yetkili merciler, diğer havayolu şirketleri ile hizmet veren diğer şirketler, havayolu taşımacılık kuralları gereğince yurt içi ve yurtdışındaki yetkili mercilerle paylaşılabilecek ve bunlar tarafından kullanılabilecektir. Site’de bulunan kişisel bilgiler Atlasglobal ve grup şirketleri tarafından iletişim kampanyaları ( telefon, SMS, elektronik posta, bülten vs.) dahilinde kullanıcılarını bilgilendirmek ve işbirliği yaptığı şirketler ile sunulan promosyon, kampanya, tanıtım, pazarlama ve diğer fırsatlardan haberdar olmanızı sağlamak amacıyla da kullanılabilir. Bahse konu tanıtımlardan haberdar olmak istemezseniz dilediğiniz zaman size ulaşan e-mailde yer alan üyelikten ayrılma linkine tıklayarak bu aktiviteyi durdurabilir veya "Üyelik Bilgilerim" linkine tıklayarak hakkınızdaki bilgileri düzeltip, güncelleyebilirsiniz. 
Bu siteyi ziyaret eden ve sitede aktif olan her kullanıcı, burada yazılı koşulları kabul etmiş sayılır.


ATLASGLOBAL, sözleşmenin ihlali, haksiz fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde; işlemin kesintiye uğraması, hata, ihmal, kesinti, silinme, kayıp, işlemin veya iletişimin gecikmesi, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Uçakta Taşınması Yasak Olan Tehlikeli Maddeler 

Alarm ile donatılmış evrak çantaları, güvenlikli ataşe çantaları
Lityum pil içeren veya işaret, aydınlatma mühimmatı içeren maddeler
Patlayıcılar, mühimmat, havai fişek ve işaret fişekleri, Kamp gazı ve sprey gibi gazlar (yanıcı, yanıcı olmayan, derin dondurulmuş ve zehirli), Boya, çakmak gazı ve tiner gibi yanıcı maddeler, Kibrit ve kolayca tutuşan maddeler, kendiliğinden tutuşabilen maddeler, suyla temas ettiğinde tutuşabilen maddeler gibi yanıcı katılar, Oksitleyici maddeler (ağartıcı tozu ve peroksit gibi), Zehirli (toksit) ve bulaşıcı maddeler, Radyoaktif maddeler, Aşındırıcılar (cıva içeren termometreler, asitler ve sıvı akü gibi), Yaralayan aletler, yüze püskürtülünce insanı sersemleten kimyasal maddelerle, biber gazı spreyi gibi tahriş edici veya insanı güçsüz duruma getiren maddeler,Manyetik maddeler,Medikal oksijen tüpleri

El bagajlarına getirilen Sıvı içerikli madde taşınması ile ilgili kısıtlamalar ICAO ve ECAC kuralları gereği Sivil Havacılık genel müdürlüğü tarafından havayolu ile seyahat edecek yolcuların seyahatleri esnasında uçak içinde yanlarında bulunduracakları el/kabin çantalarında taşıyabilecekleri sıvılarda kısıtlama getirilmiştir.
Yolcuların seyahatleri esnasında yanlarında sıvı ürünler bulundurmaları yasaklanmamakta olup miktarı kısıtlanmaktadır. Her yolcu yaklaşık 20 cm x 20 cm boyutlarında ağzı kilitli şeffaf plastik poşet içerisinde her birinin hacmi 100 ml yi geçmemek üzere sıvı, jel, aerosol bulundurabilir.      
- Her yolcu 1 adet plastik poşet taşıyabilir.
- Poşet içerisinde konulan her bir ürün maksimum 100 ml olabilir.
- ıçindeki miktara bakılmaksızın kabı 100 ml den büyük ürünlerin geçirilmesine müsaade edilmeyecektir.
- Avrupa Birliği ülkelerinde yada Amerika?da yapılan aktarmalarda, kilitli poşetlerin içerisinde dahi olsa, duty-free mağazalarından önceden satın alınmış 100ml?yi aşan ürünlerinin el bagajında taşınmasına izin verilmemektedir.
- Yolcuların el çantalarındaki sıvı ürünleri son güvenlik kontrol noktasında göstermeleri ve x-ray cihazına ayrı olarak koymaları gerekmektedir.
- Check-in'e verilen uçak altı bagajlarda herhangi bir sıvı kısıtlaması uygulanmamaktadır.
- Yolcuların çantalarını hazırlarken uygulamaya giren kısıtlamaları göz önünde bulundurarak sıvı ürünleri uçak altı bagajlarına koymaları önerilmektedir.

Özel durumlar göz önünde bulundurularak kısıtlamada bir takım istisnalar uygulanacaktır. Örneğin bebek ile seyahat eden yolcuların seyahat süresince yetecek miktarda mama/süt bulundurabilmeleri veya ilaç kullanımı zorunlu olan yolcuların seyahat süresince yeterli olacak miktarda ve orijinal ambalajında olmak kaydıyla ilaç bulundurabilmeleri mümkün olacaktır.
Ancak son güvenlik kontrol noktasında söz konusu yolculardan mama veya ilacı tatmaları veya hastalığı/ilaç kullanım zorunluluğunu belgelendirmeleri istenebilir.
Kısıtlamaya dahil olan sıvılar: Su, şurup, içki dahil her türlü sıvı, kremler, losyonlar, yağlar(kozmetik yağlar dahil), parfümler, maskara dahil her türlü makyaj malzemesi (katı halde olan rujlar hariç), tıraş köpükleri, deodorantlar, diş macunu dahil her türlü macun kıvamındaki maddeler, reçel, bal, yoğurt, pekmez ve salça gibi tam katı halinde olmayan yiyecekler, kontak lens sıvıları, şampuanlar, yukarıda sayılan maddelere benzeyen diğer maddeler.
Gümrüksüz mağazadan veya uçuş esnasında satın alınan sıvı ürünler görevli tarafından faturası ile birlikte özel poşete konacak ve poşetin ağzı yapıştırılacaktır. Bu poşet ve ürüne ait fatura güvenlik kontrol noktasında kontrol edildikten sonra uçağa alınmasına müsaade edilecektir.
Eğer son varış noktasına başka bir havaalanında aktarma yaparak seyahat ediliyor ise son inilecek havaalanına kadar mağazada veya uçakta verilen özel gümrüksüz alışveriş torbasının açılmaması büyük önem arz etmektedir.
Aksi halde aktarma yapılan havaalanında poşetin içeriğine el konulabilir.
----
Bilet alış tarihi ile uçuş tarihi arasındaki süreçte soyadı değişikliği olan yolcuların, bu durumu ilk uçuş tarihinden önce yasal dayanağı ile belgelemesi (Evlilik cüzdanı, mahkeme kararı vb.) şartı ile  ATLASGLOBAL,  uçak biletlerinde soyadı değişikliği yapabilir.
----
Lefkoşa(Ercan) varışlı ve çıkışlı uçuşlarımızda öğrenci yolcularımıza, yaş sınırı olmadan uyguladığımız %25 indirim hizmetimizde, 18 Mayıs 2013 tarihinden itibaren satılan biletlerde öğrenci yolcularımıza 28 yaş sınırı getirilmiş olup, 28 yaşından büyük öğrenci yolcularımızın uçuşa kabulü mümkün olmayacaktır. Yeni bir bilet düzenlenerek bu yolcuların uçuşa kabulu sağlanacaktır.

Not : Uçuş esnasında geçerli öğrenci kimliğinin ibrazı zorunludur.

ENGELLİ VEYA HAREKET KABİLİYETİ KISITLI YOLCULAR İLE İLGİLİ KURALLAR: 

Engelli veya hareket kabiliyeti kısıtlı yolcunun bilet alımı sırasında refakatsiz uçabileceğini beyan etmesi halinde, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün “Engelli veya Hareket Kabiliyeti Kısıtlı Hava Yolu Yolcuları Talimatı” 6 (4) maddesi uyarınca bu beyan esasında refakatiz uçmaktan kaynaklanacak her türlü sorunlarla ilgili tüm sorumluluk söz konusu yolcuya ait olacaktır.